Уряд Великобританії підтвердив, що Ofcom (британське агентство, яке регулює роботу теле- та радіокомпаній, а також поштової служби, – Ред.) зможе змусити технологічні платформи передавати особисті дані дітей, смерть яких, ймовірно, пов’язана з онлайн-шкодою. Про це повідомляє The Guardian.
Поправка до законопроєкту про безпеку в Інтернеті надає коронерам повноваження через Ofcom примушувати онлайн-платформи співпрацювати під час розслідування смертей дітей.
Хоча соціальні мережі іноді добровільно діляться інформацією з коронерами, які розслідують випадки дитячих смертей, існують певні обмеження: коронери не можуть змусити передати їм такі дані. У результаті батьки, намагаючись розкрити обставини, що призвели до смерті їхніх дітей, можуть зіткнутися з кардинально іншим досвідом.
Як зазначає видання, родини загиблих вітають рішення надати більше повноважень коронерам щодо доступу до акаунтів їхніх дітей.
«Цей [захід] має стати першим кроком до припинення небезпечного циклу, коли батьки загиблих дітей і коронери лишаються на милість компаній соціальних мереж», – цитує видання Яна Рассела, батька загиблої Моллі Рассел.
У випадку його доньки Моллі знадобилося 5 років, щоб отримати інформацію з Instagram, де вона переглядала велику кількість контенту, пов’язаного із самогубством, депресією, самоушкодженнями й тривогою, перш ніж заподіяти собі смерть у віці 14 років.
Деякі великі технологічні платформи мають функції «цифрової спадщини». Вони налаштовані таким чином, щоб дозволити сім’ям померлих користувачів отримати доступ до їхніх облікових записів. Але такі особливості рідко підходять дітям, які померли раптово і не залишили заповіту.