Генеральний директор компанії Meta Марк Цукерберг заявив, що він глибоко вірить, що не буде «тільки одного ШІ».
Підкреслюючи цінність відкритого коду для надання інструментів штучного інтелекту багатьом людям, Цукерберг знеславив зусилля неназваних конкурентів, яких він вважає менш відкритими, додавши, що вони, схоже, думають, що «створюють Бога». Про це повідомляє TechCrunch.
«Я не думаю, що технологія штучного інтелекту — це те, що потрібно накопичувати, і що одна компанія може використовувати її для створення будь-якого центрального єдиного продукту», — сказав Цукерберг у новому інтерв’ю на YouTube.
«Я вважаю, що це дуже серйозно, коли люди в індустрії технологій говорять про створення єдиного справжнього ШІ. Це майже так, наче вони думають, що створюють Бога чи щось подібне. Просто це не те, що ми робимо», — продовжив він.
Цукерберг сказав, що має бути багато різних штучних інтелектів, створених для відображення різних інтересів людей.
«Немає жодного творця, від якого люди хотіли б отримати весь його контент. Немає жодної компанії, у якої люди хотіли б купувати все», — пояснив Цукерберг.
У четвер компанія також оголосила про перші тести свого програмного забезпечення AI Studio в США, яке дозволить авторам створювати ШІ-аватари, що зможуть охоплювати людей через систему обміну повідомленнями в Instagram.
Штучні інтелекти зможуть відповідати на запитання своїх підписників і весело спілкуватися з людьми. Водночас вони будуть позначені як «ШІ», щоб не викликати плутанини.
Говорячи про компанії, які створюють закриті платформи штучного інтелекту, генеральний директор Meta сказав, що не вірить, що це найкращий досвід для людей.
Його коментарі надійшли незабаром після того, як з’явилися повідомлення, що Meta намагалася домовитися з Apple про інтеграцію свого ШІ в операційні системи Apple замість того, щоб працювати лише з OpenAI на момент її запуску.
За даними Bloomberg, Apple вирішила не продовжувати офіційні переговори з Meta, оскільки не вважала, що її практика конфіденційності є достатньо сильною.
Без угоди Meta втрачає доступ до потенційно мільярдів користувачів iPhone по всьому світу. Але схоже, що план Б компанії полягає в тому, щоб створити технологію, яка виходить за межі смартфонів.
В інтерв’ю Цукерберг торкнувся прогресу, який вони бачать у розробці розумних окулярів Ray-Ban Meta. Зараз робота ведеться над повними голографічними дисплеями.
«Насправді я вважаю, що ви можете створити чудовий досвід за допомогою камер, мікрофона, динаміків і можливості створювати мультимодальний штучний інтелект навіть до того, як у вас буде будь-який дисплей на цих окулярах», — зазначив він.
Крім того, відсутність дисплея знижує витрати. Розумні окуляри Meta коштують орієнтовно $300, тоді як Meta Quest Pro — $1000.
Цукерберг сказав, що напередодні конвергенції буде три різних продукти: смартокуляри без дисплеїв, дисплей типу Heads-Up і повністю голографічні дисплеї.
Згодом він додав, що замість нейронних інтерфейсів, пов’язаних із мозком, люди зможуть носити браслет, який приймає сигнали від мозку і взаємодіє з їхньою рукою. Це дасть їм змогу спілкуватися з нейронним інтерфейсом, ледь рухаючи рукою, а з часом навіть друкувати.
Цукерберг попередив, що подібні типи введення даних і штучного інтелекту можуть не відразу замінити смартфони. Наприклад, зараз люди використовують смартфони, щоб робити те, що вони робили на своїх комп’ютерах 10–15 років тому.
«Я думаю, що це станеться і з окулярами. Це не означає, що ми припинимо мати телефон. Просто він залишиться у вашій кишені, і ви дістанете його, коли вам справді потрібно щось із ним зробити. Але все більше і більше я думаю, що люди просто почнуть говорити: «Привіт, я можу зробити це фото в окулярах». Я можу поставити це запитання штучному інтелекту або надіслати комусь повідомлення. Просто з окулярами це набагато простіше», — сказав Цукерберг.
Раніше ProIT повідомляв, що інтеграція ChatGPT розширює безкоштовні функції Apple Intelligence, вбудовані в ОС. Наприклад, якщо ви задаєте Siri запитання, на яке вона не може відповісти, вона може передати його ChatGPT для відповіді на запит.
А ще ми повідомляли, що компанія Google збирається інвестувати $2 мільярди у конкурента OpenAI — Anthropic.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!