Telegram, популярний месенджер із 800 мільйонами активних користувачів у всьому світі, наближається до впровадження екосистеми, яка нагадує підхід WeChat. Деякі аспекти екосистеми будуть децентралізовані за допомогою двох важковаговиків: криптовалютного партнера Telegram TON Foundation і власника WeChat Tencent, повідомляє TechCrunch.
Telegram працює над платформою, де сторонні розробники – від ігор до ресторанів – можуть створювати мінізастосунки для взаємодії з користувачами.
«Розробники можуть використовувати JavaScript для створення нескінченно гнучких інтерфейсів, які можна запускати прямо в Telegram, і можуть повністю замінити будь-який вебсайт», – йдеться у повідомленні Telegram.
Щоб створити цю суперплатформу для застосунків, Telegram покладається на мережу інфраструктурних партнерів як зі світу технологій, так і з крипторинку. Серед них The Open Network (TON) Foundation, який закладає блокчейн – основу для Telegram, але працює як незалежна організація.
Цього тижня TON Foundation оголосила про встановлення партнерства з Tencent Cloud, яка «вже успішно підтримує валідатори TON і планує розширити свої послуги для задоволення високої обчислювальної й мережевої пропускної спроможності TON». Валідатори, на жаргоні web3, – це учасники, які допомагають автентифікувати транзакції в мережі блокчейн.
«Наприклад, ігри Telegram, побудовані на TON, можуть скористатися рішеннями й прикладами від Tencent Cloud, які підвищують якість гри. Для усіх проєктів, побудованих на TON, за умови схвалення Tencent Cloud пропонуватиме спеціальну суму хмарних кредитів і знижок на продукти, доступні через Tencent Cloud Startup Program», – йдеться у повідомленні.
На тлі уповільнення зростання технологічної індустрії Китаю Tencent нарощує свої зусилля за кордоном. Tencent потенційно може отримати велику вигоду від партнерства, якщо ринок мінізастосунків Telegram стане таким популярним, як його китайський аналог WeChat.
WeChat став піонером у створенні моделі мінізастосунків у Китаї й тепер обслуговує мільйони програм, які надають різні послуги, – від платежів, доставки їжі, електронної комерції, таксі до поновлення водійських посвідчень тощо. Завдяки децентралізованій платіжній мережі екосистема мінізастосунків Telegram має потенціал обслуговувати ще більший спектр користувачів у всьому світі.
Згідно з інформацією TechCrunch, Tencent Cloud не буде ексклюзивним постачальником хмарних технологій TON, але схоже, що партнери отримають вигоду від спільної взаємодії.
«Враховуючи схожість між мінізастосунками WeChat і Telegram, ми вважаємо, що розробники мінізастосунків із WeChat, які зараз використовують хмарний сервіс Tencent, почнуть будувати на TON», – сказав TechCrunch Джастін Хюн, керівник відділу розвитку TON Foundation.
Не зовсім зрозуміло, скільки розробників, які створюють програми для користувачів WeChat у Китаї, здатні задовольнити різноманітні потреби міжнародної спільноти Telegram.
Розробники мобільних ігор, можливо, володіють навичками, які можна передати, оскільки багато з них уже займаються маркетингом на закордонних ринках. Оскільки Telegram заблокований у Китаї, розробники повинні ознайомитися з ним, перш ніж зможуть створити програми для платформи.
Розробники також повинні навчитися мов програмування для блокчейн-програм, але це може бути навіть легшим бар’єром для подолання, ніж розуміння економічних стимулів, які сприяють децентралізованим застосункам.
Однак партнерство із Tencent може допомогти зрозуміти, як залучити користувачів використовувати платформу для низки інших цілей. Важливо, що платіжні функції зіграли вирішальну роль у ранньому розвитку WeChat, оскільки вони прищепили звичку користувачам здійснювати щоденні транзакції через програму чату.
У той час як WeChat робить свою систему платежів внутрішньою опцією і перетворює її у фінансове джерело для Tencent, Telegram інтегрується з 20 платіжними рішеннями та не вимагає комісії через свій Bot Payments API.
Окрім таких рішень, як Google Pay або Apple Pay, Telegram нещодавно також відкрив сучасний криптогаманець, який незалежно розроблений Open Platform (TOP) із використанням блокчейн TON. Наявність криптогаманця може потенційно дати змогу реалізувати широкий спектр сценаріїв оплати у регіонах, де немає централізованих онлайн-платежів.
Буде цікаво спостерігати, які уроки візьмуть Telegram і TON із досвіду WeChat і як розвиватиметься платформа мінізастосунків із децентралізованим підходом.
Раніше ми повідомляли, як Telegram інтегрує криптогаманець на основі TON для своїх 800 мільйонів користувачів.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!