ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Судний день: Google програє апеляцію в антимонопольній справі ЄС на суму $2,7 мільярда, ЄС виграє апеляцію проти Apple на $15 мільярдів

author avatar ProIT NEWS

Google програла спробу скасувати антимонопольне рішення Європейської комісії у 2017 році. Тоді було виявлено, що сервіс порівняння покупок порушив правила конкуренції і Alphabet, материнська компанія Google, отримала рекордний на той час штраф у розмірі €2,42 мільярда (приблизно $2,7 мільярда за поточним курсом) та була зобов’язана внести зміни до того, як працює її сервіс.

Google оскаржила рішення, і в листопаді 2021 року Загальний суд Європейського Союзу переважно відхилив виклик.

Він підтвердив, що самопросування власного сервісу покупок у загальних результатах пошуку було антиконкурентним і завдавало шкоди конкуруючим сервісам порівняння покупок, підтримавши штраф Комісії.

Однак суд також зазначив, що Комісія не довела, що поведінка Google могла мати антиконкурентний вплив на ринок загальних пошукових послуг у цілому, скасувавши цю частину рішення.

Google подала повторну апеляцію на рішення ЄС, звернувшись до найвищого суду ЄС — Суду справедливості Європейського Союзу (CJEU). У вівторок цей суд виніс ще одне рішення, повідомляє Tech Crunch.

CJEU погодився з аналізом Загального суду.

«З огляду на характеристики ринку та конкретні обставини цієї справи, поведінка Google була дискримінаційною й неконкурентною», — йдеться у повідомленні.

Комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер назвала це рішення віхою в історії регуляторних дій проти великих технологічних компаній.

«Це була одна з перших значущих антимонопольних справ, порушених Агентством з питань конкуренції проти великої цифрової компанії. Я вважаю, що ця справа стала ключовим поворотним моментом у тому, як регулювалися та сприймалися цифрові компанії. У майбутньому комісія, безсумнівно, забезпечить, щоб принцип, закріплений у цьому рішенні, яке тепер остаточне, був дотриманий на користь усіх європейських споживачів», — зазначила комісар Вестагер.

Представник Google Рорі О’Донохью опублікував заяву компанії:

«Ми розчаровані рішенням суду. Це рішення стосується дуже специфічного набору фактів. Ми внесли зміни ще у 2017 році, щоб відповідати рішенню Європейської комісії. Наш підхід успішно працював понад 7 років, генеруючи мільярди кліків для понад 800 сервісів порівняння покупок».

Технологічний гігант подав кілька інших апеляцій проти додаткових антимонопольних рішень Комісії. У вересні 2022 року він програв ще одну значущу апеляцію, коли Загальний суд ЄС здебільшого підтвердив штраф у розмірі €4,34 мільярда, пов’язаний із тим, як компанія управляє своєю мобільною платформою Android.


У окремій новині CJEU у вівторок суд виніс ще одне важливе рішення на користь Комісії.

Ця пов’язана з рішенням ЄС від 2016 року про те, що Apple отримала незаконні податкові пільги в Ірландії в період із 1991 до 2014 року і мала б заплатити мільярди додаткових податків.

До вересня 2018 року виробник iPhone повинен був перерахувати $15 мільярдів у вигляді податків і штрафів до ЄС. Однак у липні 2020 року Apple (й Ірландія) виграли апеляцію, коли Загальний суд скасував рішення ЄС.

Комісія оскаржила це скасування. У вівторок CJEU відмінив рішення Загального суду, встановивши, що Ірландія надала Apple незаконну допомогу, яку країна повинна повернути.

Представник Apple Том Паркер надіслав TechCrunch заяву, в якій компанія висловила розчарування та намагається окреслити справу не як проблему несплачених податків, а як питання того, куди мають сплачуватися податки. Технологічний гігант також звинувачує ЄС у спробі заднім числом змінити правила.

«Ця справа ніколи не стосувалася того, скільки податків ми платимо, а того, якому уряду ми повинні їх сплачувати», — написала компанія. «Ми завжди платимо всі податки, які повинні, де б не працювали, і ніколи не укладали спеціальних угод. Apple пишається тим, що є двигуном зростання та інновацій у Європі та в усьому світі, і постійно є одним із найбільших платників податків у світі. Європейська комісія намагається заднім числом змінити правила та ігнорує те, що, згідно з міжнародним податковим законодавством, наш дохід уже підлягав оподаткуванню в США. Ми розчаровані сьогоднішнім рішенням, оскільки раніше Загальний суд переглянув факти та категорично скасував цю справу».

Нещодавно ми повідомляли, що Міністерство юстиції США розглядає можливість розділення Google.

Читайте також на ProIT: Starlink можуть заборонити у Бразилії слідом за X.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.