В Україні розпочато закрите бета-тестування uResidency. Це програма електронного резидентства, яка даватиме змогу громадянам інших країн реєструвати ФОП в Україні, вести бізнес та автоматично сплачувати податки до українського бюджету, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
«Над цією програмою працювали 3 роки. Зараз лише кілька країн у світі пропонують електронне резидентство. Україна пропонує іноземним підприємцям найбільш вигідні умови для сплати податків та людиноцентричний сервіс, у якому бізнес можна вести в кілька кліків. В uResidency всі послуги автоматизовані й надаються онлайн: від подання заявки на отримання статусу до відкриття банківського рахунку і сплати податків. У майбутніх е-резидентів також будуть переваги у вигляді мобільного банкінгу, низького оподаткування в розмірі 5% і відсутності бухгалтерії та звітів», – зазначив очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Проєкт uResidency спрямований на власників малого бізнесу з Азії та Європи. Зокрема, IT-спеціалістів і фахівців, які надають онлайн-послуги у сфері креативної економіки. Серед пілотних країн – Індія, Пакистан, Таїланд і Словенія.
«Повномасштабне вторгнення суттєво вплинуло на українську економіку. Зараз ми повинні не просто відновити її до рівня 2021 року, а зробити так, щоб держава мала кошти на забезпечення армії та майбутню відбудову. uResidency – це якраз те рішення, яке допоможе системно залучати грошові потоки в Україну. У цієї програми величезний потенціал для відновлення нашої економіки як під час війни, так і після її завершення», – зазначив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації України.
Програма також стимулюватиме банківську сферу через масштабування цифрових продуктів на іноземні ринки, створюватиме додаткові можливості для залучення інвестицій та посилюватиме бренд України як цифрової держави.
Для того, щоб стати е-резидентом, закордонним підприємцям не потрібно їхати в Україну. Для отримання статусу достатньо пройти одноразову офлайн-верифікацію в українській консульській установі в країні проживання. Усі інші процеси відбуваються повністю онлайн – від подання заявки на участь у програмі до відкриття банківського рахунку.
Після закінчення бета-тестування програма буде доступна громадянам перших чотирьох країн: Індії, Пакистану, Таїланду і Словенії. Поступово цей список поповнюватиметься.
Проєкт uResidency реалізується за підтримки Європейського Союзу в межах проєктів EU4DigitalUA та DT4UA, що впроваджує естонська Академія електронного управління.
Зазначимо, що закон про особливості оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів (е-резидентство) набув чинності 1 квітня. Завдяки закону іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в український держбюджет.
Нещодавно ми повідомляли, що корпорація Microsoft ще рік надаватиме безоплатні хмарні послуги українським держустановам.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!