Генеральний директор OpenAI Сем Альтман прагне залучити трильйони доларів, щоб змінити світову напівпровідникову промисловість, і веде переговори з потенційними інвесторами, включно з урядом Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).
Амбітні плани Альтмана, вартість яких може сягати $5-7 трильйонів (ця сума перевищує ринкову вартість Apple та Microsoft разом узятих), мають на меті розв’язати проблеми, з якими стикається сектор штучного інтелекту, що швидко розвивається. Зокрема, дефіцит дорогих комп’ютерних чипів, необхідних для живлення великих мовних моделей, таких як ChatGPT. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Така сума інвестицій затьмарить поточний розмір глобальної напівпровідникової промисловості. Минулого року світові продажі чипів становили $527 мільярдів, а вже до 2030 року очікується зростання до $1 трильйона на рік.
Згідно з оцінкою галузевої групи SEMI, світові продажі обладнання для виробництва напівпровідників (дорогого обладнання, необхідного для роботи заводів по виробництву мікросхем) минулого року досягли $100 мільярдів.
Зараз у світовій індустрії чипів домінують лише кілька компаній, зокрема Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) і американська NVIDIA.
Хоча багато країн оприлюднили плани щодо підтримки внутрішнього виробництва мікросхем, фінансова підтримка, яку вони запропонували, блідне порівняно з величезними сумами, які Альтман прагне залучити від інвесторів.
Представник OpenAI повідомив WSJ, що компанія провела продуктивні дискусії щодо розширення глобальної інфраструктури та ланцюжків постачання чипів, енергії й центрів обробки даних.
Згідно з інформацією WSJ, Сем Альтман вже мав зустрічі з високопоставленими урядовцями ОАЕ, а також із виконавчим директором SoftBank і представниками TSMC.
Посадовець висунув ідею побудувати десятки заводів із виготовлення мікросхем протягом наступних кількох років на гроші інвесторів із Близького Сходу, а потім заплатити TSMC за будівництво й експлуатацію.
Раніше ProIT повідомляв, що виробник мікросхем TSMC відкриває другу фабрику в Японії за підтримки Sony і Toyota.
Також ProIT писав, що NVIDIA випустить повільнішу версію ігрового чипа в Китаї, щоб відповідати експортному контролю США.
Ще ми повідомляли, що процесор Intel Meteor Lake раптово став більш ніж на 10% швидшим після оновлення BIOS.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!