Експерти попереджають, що тривале використання навушників із шумозаглушенням може збільшити проблеми зі слухом. Як повідомляє Metro, аудіологи із п’яти трестів Національної служби охорони здоров’я Великобританії помітили збільшення кількості молодих людей, які скаржаться на слух.
Повідомляють, що у багатьох пацієнтів виникають проблеми саме зі сприйняттям звуку. Одним із таких станів є розлад слухової обробки (РСО), коли здатність мозку розрізняти звуки, наприклад, вимовлені слова, порушується. Симптоми можуть охоплювати труднощі з розумінням слів, сказаних швидко або в шумному місці, а також людині може бути складно визначити, звідки доходить звук.
25-річна адміністраторка з Лондона, у якої нещодавно діагностували РСО, розповіла BBC, що у неї погіршився слух після вступу в університет:
«Усі слова звучали як тарабарщина, коли я була на лекції, і я намагалася порозчути. Хоч я чую шуми, я не можу почути, звідки вони доносяться. Я знаю, що це голос людини, але я не можу його ідентифікувати достатньо швидко».
Її аудіолог вважає, що причиною може бути те, що вона часто користується шумопоглинальними навушниками, які вона носить до п’яти годин на день.
Клер Бентон, віцепрезидент Британської академії аудіології, сказала, що технологія може дозволити мозку забути його повсякденне завдання фільтрації фонового шуму.
«Ви створюєте фальшиве середовище, одягнувши ці навушники, де ви слухаєте лише те, що хочете слухати. Вам не потрібно над цим працювати. Ці складніші навички аудіювання високого рівня у вашому мозку насправді розвиваються лише до пізнього підліткового віку. Отже, якщо ви носили лише навушники з шумозаглушенням і були в цьому фальшивому світі в підлітковому віці, то ви трохи затримуєте свою здатність сприймати мову та шум», — сказала вона BBC.
Точно невідомо, наскільки поширеним є РСО, хоча, за оцінками експертів, він вражає від 2% до 7% дітей шкільного віку.
Читайте також на ProIT: AirPods 4 vs AirPods Pro: порівняння бездротових навушників Apple.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!