Платформи розробки з низьким кодом і без коду набули значної популярності останнім часом, особливо з розвитком штучного інтелекту у 2023 році. Ця технологія обіцяє демократизувати розробку програм і розширити можливості «громадянських розробників», повідомляє InfoWorld.
Платформи з низьким кодом і без нього забезпечують візуальні інтерфейси та готові компоненти для спрощення процесу кодування, щоб люди з мінімальним досвідом кодування могли швидко створювати програми.
Незважаючи на те, що ці платформи пропонують переваги, вони створюють і компроміси, які необхідно ретельно враховувати у межах зразкової архітектури хмарних обчислень, включаючи проєктування, розробку та розгортання.
Давайте розглянемо ці недоліки й те, що, ймовірно, зміниться протягом наступних кількох років.
Гнучкість проти налаштування
Платформи з низьким кодом і без коду чудово спрощують процес розробки, пропонуючи готові компоненти та шаблони.
Вказані платформи можуть мати обмеження щодо налаштування. У міру того, як складність програми зростає, розробникам може знадобитися допомога для досягнення бажаних налаштувань і детального контролю. Це може бути перешкодою для організацій з унікальними або вузькоспеціалізованими вимогами.
Це та сама проблема, яка виникла із платформами планування ресурсів підприємства (ERP) у 90-х. Тоді довелося переписати їх, використовуючи будь-яку техніку налаштування, запропоновану постачальником ERP, щоб зробити їх придатними для використання. Багато компаній виявили, що могли б просто написати заявку самостійно та заощадити 90% грошей.
Швидкість проти масштабованості
Платформи з низьким кодом і без коду дають змогу швидко розробляти програми, абстрагуючись від складності кодування. У цьому немає нічого нового, але сьогодні ми можемо зробити це набагато краще за допомогою різних рівнів ШІ.
Це може бути корисним для організацій, яким потрібно швидко створювати прототипи та запускати програми. Однак масштабування цих застосунків може виявити обмеження платформи з низьким кодом у міру зростання вимог.
Припустімо, що платформа не створена для роботи з великими базами користувачів або великими обсягами даних, як це потрібно більшості. Зрештою ви натрапите на стіну, і оскільки ви не створювали систему спочатку, може бути нелегко все виправити.
Безпека та контроль
Платформи з низьким кодом і без коду створені, щоб зробити розробку доступною для ширшої аудиторії. Вони часто містять функції безпеки, але рівень контролю та деталізації можуть бути обмеженими порівняно з традиційними підходами, коли безпека має бути частиною загального розвитку.
Організації повинні ретельно оцінити заходи безпеки, які надає платформа, і переконатися, що вони відповідають їхнім конкретним вимогам безпеки та галузевим нормам. Багато хто нерозумно обходиться без достатнього захисту для зручності використання цієї технології.
Інтеграція з наявними системами
Платформи з низьким кодом і без нього можуть спростити розробку автономних програм. Однак інтеграція цих програм із застарілими системами чи іншими хмарними службами може бути складною. Це значною мірою залежить від можливостей платформи й інтеграції API та може вимагати додаткових зусиль у розробці для досягнення повної інтеграції з наявними системами.
Подібно до компромісу безпеки, про який ми щойно згадали, це знижує цінність технології з низьким і безкодовим використанням. Нам доводиться вкладати складний код у системи, які ми насправді не розуміємо, тому що ми їх не розробляли. Їх розробив робот.
Знову ми маємо технологію, яка, здається, змінить правила гри для багатьох підприємств. Однак викликає хвилювання те, що низький код і відсутність коду спричинять більше роботи та додадуть більше ризику, якщо ви не будете дуже обережні у тому, як його використовувати та застосовувати.
Раніше ми повідомляли, що Low-Code та No-Code-платформи вирішують проблему дефіциту кадрів у DevOps.
Також писали про low-code та no-code тестування, а саме про переваги автоматизації за допомогою ШI.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!