Raspberry Foundation анонсувала Raspberry Pi Connect як новий вебінструмент для легкого та безпечного доступу до вашого комп’ютера Raspberry Pi з будь-якої точки світу, використовуючи лише веббраузер. Про це повідомляє 9to5 linux.com.
Оскільки Raspberry Pi зазвичай працює під управлінням операційної системи на базі Linux, часто офіційної ОС Raspberry Pi, ви можете легко налаштувати сервер SSH (Secure Shell) для віддаленого доступу до нього або використовувати сервер/клієнтську програму VNC (Virtual Network Computing) для доступу до робочого столу віддалено.
Однак ці рішення для віддаленого підключення можуть мати деякі обмеження або підходять не всім. Raspberry Pi Connect – це простий і легкий у використанні спосіб доступу до вашого Raspberry Pi через веббраузер.
Усе, що вам потрібно зробити, це встановити інструмент на комп’ютері Raspberry Pi за допомогою команди sudo apt update && sudo apt full-upgrade && sudo apt install rpi-connect
в емуляторі терміналу, а потім створити обліковий запис на вебсайті Raspberry Pi Connect.
Вам потрібно буде перезавантажити ОС Raspberry Pi. Після цього ви помітите новий значок у правій частині панелі меню. Натисніть її, щоб увійти в обліковий запис, який щойно створили.
Якщо кнопка «Увійти» не працює, ви можете створити посилання для підключення вашого Raspberry Pi до свого Raspberry Pi ID з командного рядка за допомогою команди rpi-connect signin
. Це негайно відкриє веббраузер за замовчуванням, щоб ви могли увійти у свій обліковий запис.
«Це безпечне рішення для спільного використання екрана для ОС Raspberry Pi, яке дає вам змогу підключатися до робочого столу Raspberry Pi безпосередньо із будь-якого браузера», – сказав Гордон Холлінгворт із Raspberry Pi Foundation.
Інструмент використовує протокол WebRTC для встановлення безпечного однорангового з’єднання між веббраузером і вашим пристроєм Raspberry Pi. Наразі віддалена служба використовує один сервер ретрансляції (TURN), розташований у Великій Британії, що може призвести до значної затримки.
Оскільки Raspberry Pi Connect все ще перебуває на стадії бета-тестування, він працює лише із 64-бітними інсталяціями Raspberry Pi OS Bookworm, які використовують віконний сервер Wayland. Також він обмежений моделями Raspberry Pi 5, Raspberry Pi 4 та Raspberry Pi 400.
Раніше ми повідомляли, що мікроплата LattePanda Mu, схожа на Raspberry Pi, може працювати як мінікомп’ютер x86.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!