Проблеми з ланцюгом поставок, які виникали з PlayStation 5 протягом останніх 3 років, тепер вирішені, заявив її виробник Sony. Про це повідомляє BBC.
Глобальний дефіцит чипів, який почався у 2020 році, вплинув на галузі від виробництва автомобілів до кредитних карток. Клієнти були розчаровані місячними очікуваннями на PS5, дехто ночами стояв у чергах біля магазинів, а інші платили посередникам захмарні кошти.
Дефіцит поступово вирішувався до 2023 року. І от компанія Sony заявила, що її ланцюг поставок тепер повністю виправлений у всьому світі, тож тепер консоль доступна всюди. Але її надлишок може призвести до конкуренції роздрібних продавців за продаж.
Це сталося після того, як очільник Sony Ерік Лемпель заявив, що компанія переробила свою службу підписки PlayStation Plus, додавши до неї хмарні ігри для PS5.
Керівник бізнес-департаменту ігрової фірми сказав, що гравці також можуть передавати у хмарі багато ігор, які вони вже мають, у цифровому вигляді.
Власна служба передплати Microsoft Game Pass також дає змогу гравцям транслювати деякі з останніх ігор.
Оголошення Sony з’явилося у той момент, коли компанія Microsoft повідомила про агресивне зниження ціни на свою консоль Xbox із тримісячним пакетом послуг передплати, тоді як Sony зосереджується на апаратному забезпеченні з меншою PS5, яка з’явиться незабаром.
У секторі відеоігор усі великі компанії постраждали від дефіциту чипів, і в 2022 році скальпери продавали PS5 удвічі дорожче роздрібної ціни. Незважаючи на це, консоль у магазинах подорожчала на 30 фунтів стерлінгів ($37).
Крістофер Дрінг, керівник сайту ігрових новин Gamesindustry.biz, сказав, що покращення поставок було важливим, оскільки гравці не змогли купити нову консоль.
«2022 рік був особливо поганим для PS5: продажі знизилися порівняно з попереднім роком через брак доступних одиниць. Торік Sony випустила кілька великих ігор... Але ці ігри також були випущені на PlayStation 4, тому що значна частина гравців все ще грала на машинах попереднього покоління», – зазначив посадовець.
Він додав, що дефіцит консолей PS5 означає, що вони в основному не були частиною угод Чорної п’ятниці у попередні роки, але він очікує, що цьогоріч все зміниться.
Чорна п’ятниця – це розпродажі, що проводяться в останню п’ятницю листопада кожного року, щоб розпочати святкові покупки, пропонуючи людям знижки.
PlayStation Portal «не конкурент»
Майбутнє обладнання Sony також включає портативний ігровий пристрій PlayStation Portal і його контролер доступу для геймерів з обмеженими можливостями.
PlayStation Portal – це щось середнє між контролером та екраном. Візуально він схожий на портативний ПК Nintendo Switch або Steam Deck.
Але Ерік Лемпель сказав, що це не конкурент жодному з них, оскільки гравці повинні мати PS5, щоб використовувати його.
«Це інша пропозиція і справді щось унікальне для аудиторії PlayStation», – наголосив посадовець.
Він використовує підключення до Інтернету для надсилання сигналу із гри безпосередньо на портативний пристрій, а не через кабель до телевізора.
Ерік Лемпель підтвердив BBC, що гравці не зможуть транслювати ігри безпосередньо з хмарного ігрового сервісу PlayStation на пристрій.
Він припустив, що це принесе користь тим, хто хоче грати в ігри на дивані, поки партнер дивиться телевізор, або грати в ігри в іншій кімнаті.
Але фахівець також зазначив, що його можна використовувати поза домом, за умови, що інтернет-сигнал був достатньо сильним.
Доступ для геймерів з обмеженими можливостями
PlayStation також випустить контролер для геймерів з обмеженими можливостями, який представник компанії назвав «справді особливим продуктом».
Контролер доступу – це комбінація різних кнопок, тригерів і джойстиків, яка дає змогу гравцям створювати налаштування відповідно до їхніх потреб.
Це буде другий основний контролер для людей з інвалідністю, який вийде на британський ринок, після Adaptive Controller від Microsoft, випущеного у 2018 році.
Інші виробники, як-от Hori, також розробили доступні контролери, а у 2022 році 8BitDo створив один із них для геймерів зі спінальною м’язовою атрофією після того, як з ними зв’язалися їхні батьки.
Але на відміну від контролера Microsoft, який працює як з Xbox, так і з ПК, контролер Sony не працюватиме поза обладнанням PlayStation.
Ерік Лемпель сказав, що його розроблено для того, щоб люди з обмеженими можливостями могли користуватися контролером так, як їм зручно.
«Насправді йдеться про надання досвіду PlayStation аудиторії, яка раніше, можливо, відчувала труднощі з використанням PlayStation. Кількість налаштувань, які ви можете виконати за допомогою цього контролера, унікальна – відразу після виймання з коробки у вас є багато варіантів. Це про налаштування контролера так, як ви хочете грати», – наголосив посадовець.
Раніше ProIT повідомляв, що консоль наступного покоління від Nintendo може вийти вже у 2024 році.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!