ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Neuralink вже вдруге імплантував людині мозковий чип. Принаймні так стверджує Ілон Маск

author avatar ProIT NEWS

Компанія Neuralink успішно імплантувала другому пацієнту свій пристрій. Принаймні так стверджує власник стартапу Ілон Маск.

Мозковий чип Neuralink розроблений для того, щоб дати паралізованим пацієнтам змогу керувати цифровими пристроями силою думки.

Як повідомляє Reuters, Neuralink перебуває у процесі тестування свого пристрою, який призначений для допомоги людям із травмами спинного мозку.

Першому пацієнту пристрій дозволив грати у відеоігри, переглядати Інтернет, робити публікації в соціальних мережах і рухати курсором на своєму ноутбуці.

У коментарях, зроблених під час подкасту, який тривав понад 8 годин, Маск надав небагато подробиць про другого учасника. Він сказав, що у людини була травма спинного мозку, подібна до травми першого пацієнта, який був паралізований під час пірнання.

Маск розповів, що 400 електродів імплантату в мозку другого пацієнта працюють. Neuralink на своєму вебсайті повідомляє, що його імплантат використовує 1024 електроди.

«Здається, з другим імплантатом все пройшло дуже добре. Сигналу багато, електродів багато. Він працює дуже добре», — сказав Маск ведучому подкасту Лексу Фрідману.

Маск не повідомив, коли було прооперовано другого пацієнта. Він очікує, що Neuralink надасть імплантати ще восьми пацієнтам цього року в межах своїх клінічних випробувань.

Перший пацієнт Ноланд Арбо також був опитаний у подкасті разом із трьома керівниками Neuralink, які розповіли подробиці про те, як працює імплант та як проводиться операція під керуванням робота.

До того, як Арбо отримав імплант у січні, він користувався комп’ютером, використовуючи палицю в роті, щоб натискати на екран планшета. Чоловік розповів, що з імплантатом він тепер може просто думати про те, що він хоче, щоб сталося на екрані комп’ютера, і пристрій робить це. Він додав, що пристрій зменшив його залежність від опікунів.

Спочатку Арбо зіткнувся із проблемами, коли крихітні дроти його імплантату втягнулися. Це призвело до різкого зменшення кількості електродів, які могли вимірювати сигнали мозку.

Агентство Reuters повідомляло, що компанія Neuralink знала про цю проблему під час випробувань на тваринах.

У компанії заявили, що відновили здатність імплантату відстежувати сигнали мозку Арбо: модифікували алгоритм, щоб він був більш чутливим. Пацієнт вже навіть покращив свій попередній світовий рекорд щодо швидкості, з якою він може керувати курсором силою думки.

«При цьому лише приблизно 10-15% електродів працюють», — сказав Маск у подкасті.

Читайте також на ProIT про першого пацієнта із мозковим чипом Neuralink: він грає в шахи силою думки.

Neuralink повідомляла, що хоче залучити ще трьох пацієнтів для оцінки свого пристрою в дослідженні, яке триватиме кілька років.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.