Meta Platforms Inc. та International Business Machines Corp. об’єднуються з понад 50 компаніями й організаціями, щоб створити галузеву групу – AI Alliance для роботи з ШІ із відкритим кодом з метою обміну технологіями та зниження ризиків. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
В IBM заявили, що з серпня працюють із Meta, щоб об’єднати різні організації, в тому числі наукові та правозахисні.
«Відверто кажучи, ми були трохи незадоволені загальними дебатами та дискусіями щодо штучного інтелекту протягом останнього року. Ми не відчували, що це відображає різноманітність екосистеми, яка робить можливим ШІ», – повідомив Даріо Гіл, старший віцепрезидент IBM та директор IBM Research.
OpenAI та інші конкуренти, такі як Anthropic і Cohere, є лідерами у розробці передових моделей ШІ, побудованих як закриті або пропрієтарні системи, якими керують їхні творці та вимагають від компаній платити за їх використання.
Багато членів Альянсу є компаніями, які мають власні продукти штучного інтелекту, але їм важко конкурувати з OpenAI та його інвестиційним партнером Microsoft.
Відповідно до прогнозу дослідницької компанії International Data Corp., підприємства по всьому світу цього року витратять майже $16 мільярдів лише на генеративні рішення ШІ, а до 2027 року витрати сягнуть позначки у $143 мільярди. Сукупні річні темпи зростання генеративного ШІ майже у 13 разів перевищуватимуть темпи світового ІТ.
Хоча власна історія IBM у сфері ШІ була затьмарена невдачею її системи Watson, Даріо Гіл сказав, що нова система компанії під назвою Watsonx є абсолютно новою платформою. Як і IBM, Meta розробила власні моделі штучного інтелекту, але відстає від інших технологічних гігантів.
Advanced Micro Devices, виробник мікросхем, який є конкурентом NVIDIA у виробництві чипів, заявив, що підтримуватиме відкриту екосистему ШІ своїм апаратним забезпеченням і разом з іншими членами Альянсу створюватиме програмне забезпечення, яке дасть змогу компаніям використовувати його чипи. Про це повідомив Форрест Норрод, виконавчий віцепрезидент AMD і генеральний менеджер групи центрів обробки даних.
Цього тижня компанія має намір презентувати чипи-прискорювачі ШІ, які, за словами посадовця, будуть «сильною» альтернативою пропозиціям NVIDIA.
Джеремі Барнс, віцепрезидент розробника корпоративного програмного забезпечення ServiceNow, сказав, що його дослідницька група із 50 осіб також братиме участь в AI Alliancе. Вони працюватимуть над науковим удосконаленням систем штучного інтелекту, щоб показати користувачам, що у них є вибір продуктів ШІ.
«Якщо ви думаєте, що майбутнє штучного інтелекту визначатиметься двома, трьома або п’ятьма компаніями, то помиляєтеся. Я сподіваюся, що це дає більше ясності й впевненості у тому, що світ відкритих інновацій – це світ, на який варто робити ставки», – зазначив Даріо Гіл.
Члени Альянсу зосередяться на шести сферах, включно з регулюванням і безпекою. Вже незабаром буде випущено інструмент для порівняльного аналізу безпеки ШІ та перевірки моделей.
Як генеративний штучний інтелект прямо зараз змінює ритейл, читайте у нашому матеріалі.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!