Lenovo подала позов проти компаній ASUSTek Computer та ASUS Computer International, вимагаючи відшкодування збитків і припинення продажів ноутбуків серії Zenbook та інших продуктів, які, ймовірно, порушують патентні права Lenovo. Про це повідомляє NoypiGeeks.
У позові, поданому до Окружного суду США Північного округу Каліфорнії, Lenovo просить суд присяжних про «відшкодування збитків, спричинених порушенням патенту».
Також компанія звернулася до Комісії з міжнародної торгівлі США (ITC) і подала позов про порушення патентних прав проти ASUS.
Предметом позову є чотири патенти Lenovo:
- Патент «Способи та пристрої для передачі ресурсів блоками» був оформлений Lenovo у 2021 році. Він описує технологію скорочення часу затримок, що виникають під час передачі пакету по висхідній лінії зв’язку, за рахунок зменшення кількості кроків для завантаження даних бездротовим пристроєм.
- Інший патент Lenovo описує спосіб керування живленням пристрою з використанням бездротової мережі та «магічного пакету», що передається по ній, без пересікання з точкою бездротового доступу.
- Ще один патент, за яким Lenovo подала позов, було видано у 2010 році. Він визначає метод діагональної прокрутки в будь-якому місці сенсорної панелі за допомогою двох пальців.
- Також компанія звинувачує ASUS у порушенні патенту «Подвійний шарнір із кутовим механізмом вала синхронізації», отриманого у 2014 році. В ньому йдеться про екранний шарнір, що дає змогу переводити ноутбук із розкладеного режиму у режим планшета.
Крім того, Lenovo вважає ASUS Zenbook Pro 14 OLED продуктом, який порушує авторські права. Також її представники стверджують, що ASUS пропонує ноутбуки, які порушують патент на керування живленням бездротової мережі wake-on-LAN.
Компанія вказує на ASUS Zenbook Flip 14 і його 360-градусний шарнір ErgoLift, який «піднімає та нахиляє клавіатуру в ідеальне положення для набору тексту, коли дисплей повертається в режим ноутбука».
У пресрелізі Lenovo повідомила, що вирішила подати скаргу у відповідь на подання ASUS до Регіонального суду Мюнхенського патентного трибуналу.
Представники компанії зазначили, що заявки від ASUS стосуються стільникових технологій і що Lenovo запропонувала ASUS як рішення «угоду про перехресне ліцензування».
У заяві Lenovo до ITC вказано, що вони хочуть, щоб ASUS «припинила маркетинг, рекламу, розповсюдження, пропонування на продаж, продаж або іншу передачу, включно з переміщенням або доставкою запасів» продуктів, які порушують чотири згадані вище патенти.
При цьому у Lenovo стверджують, що вказані обмеження не завдадуть суттєвої шкоди споживачам або конкуренції у США через меншу частку ринку ASUS. За даними IDC, у третьому кварталі 2023 року компанія займала орієнтовно 7,1% ринку ПК (включно з ноутбуками та настільними комп’ютерами), а лідирувала Lenovo з часткою у 23,5%.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!