Gizmodo пропонує кілька способів отримати додаткову швидкість із домашньої мережі, окрім очевидного кроку оплати постачальнику широкосмугового зв’язку за швидший інтернет.
Жодна з цих порад не збільшить швидкість вашого інтернету вдома, але є способи зробити ваш Wi-Fi більш потужним, а отже й більш швидким у різних кімнатах і максимально використовувати широкосмуговий зв’язок, який вам надається.
Перенесіть маршрутизатор
Це звучить надто просто, але це ефективно: спробуйте змінити розташування маршрутизатора, якщо у вас є вільний простір і кабелі. Немає сенсу тримати його на вході, якщо ваш ноутбук і телевізор знаходяться на дві кімнати далі. Адже навіть невеликі зміни відстані можуть мати велике значення.
Перемістіть маршрутизатор подалі від товстих стін, акваріумів, мікрохвильових печей і всього іншого, що заважає бездротовому сигналу.
Підключіть консоль або ПК
Підключення консолі, ПК або телевізора безпосередньо до маршрутизатора може зайняти час і зусилля. Проте це може бути того варте. Це не тільки надасть більш високі та стабільніші швидкості для певного пристрою, але й означатиме, що він не займає смугу у бездротовій мережі.
Знову ж таки, це не збільшить швидкість вашого широкосмугового зв’язку, але може змінити перевантаження вашої домашньої мережі.
Оновіть апаратне забезпечення
Від вашого постачальника послуг широкосмугового зв’язку ви отримуєте конкретну швидкість інтернету, але краще апаратне забезпечення може поширювати її ефективніше і зменшити проблеми зі стабільністю та падінням швидкості. Це коштуватиме вам певних грошей, але інвестиція того варта.
Можна використовувати щось просте, як подовжувач Wi-Fi (наприклад, TP-Link RE305). Більш просунуті сітчасті системи, зокрема Eero Max 7, є дорогими, але підтримують понад 200 підключених пристроїв.
Змініть налаштування браузера
Ви можете пришвидшити час завантаження, використовуючи налаштування. Зокрема, увімкнути апаратне прискорення, якщо воно не увімкнено, що підвищує продуктивність.
Може допомогти й зміна конфігурації DNS (системи доменних імен) зі стандартної (зазвичай встановлюється вашим інтернет-провайдером).
Зменшити перевантаження мережі
Навіть якщо ви не можете збільшити обмеження швидкості на вашій інтернет-магістралі (заплатіть своєму провайдеру за швидший широкосмуговий зв’язок), то можна зменшити так звану кількість автомобілів на дорозі (зменшити «затори» Wi-Fi).
Наприклад, вимикайте пристрої з підтримкою інтернету, коли вони не використовуються. Увімкнення офлайн-режимів, де вони доступні (наприклад, у Spotify), може також покращити продуктивність у «години пік».
Перевірте налаштування маршрутизатора
Одним із параметрів може бути визначення пріоритетів пристроїв. Це гарантує, що пристрої, які потребують найбільшої пропускної здатності, мають пріоритет, коли йдеться про Wi-Fi.
Налаштування каналів Wi-Fi на вашому маршрутизаторі також може змінити ситуацію, хоча сучасні маршрутизатори зазвичай справляються з цим добре. І переконайтеся, що ваші сусіди не використовують ваш Wi-Fi.
Приберіть безлад
Скільки програм працює у фоновому режимі, якщо ви використовуєте Windows або macOS? Скільки з них пінгують інтернет? Скільки вкладок браузера у вас відкрито?
Ви можете видалити програми та розширення вебпереглядача, які не використовуєте. Різниця у швидкості інтернету може бути невеликою, але дозволить вашим пристроям працювати краще.
Читайте також на ProIT: Як подовжити роботу батареї телефона за допомогою функції Android.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!