Батьківський контроль пропонує майже кожна популярна медіа-мережа, але багато батьків про нього не знають. Згідно зі звітом Washington Post від початку цього року, менше 10% підлітків в Instagram увімкнули налаштування батьківського контролю до кінця 2022 року.
Оскільки батьківський контроль не увімкнено за замовчуванням, він мало захищає дітей від небажаного контенту в Інтернеті, якщо батьки не увімкнуть його вручну.
Кожна платформа по-різному підходить до батьківського контролю, але більшість із них дозволяють батькам контролювати, з ким спілкується підліток.
Деякі платформи соцмереж йдуть трохи далі, дозволяючи батькам втручатися в те, як їхній підліток використовує програму. Наприклад, TikTok дає батькам найбільший контроль над використанням своєї програми підлітками.
Meta вже понад 10 років піддається пильній перевірці через потенційний негативний вплив на молодих користувачів, тому вже багато років використовує батьківський контроль. А от платформа Discord лише нещодавно запровадила таку функцію.
TechCrunch розповідає, як налаштувати батьківський контроль в Instagram, Facebook, TikTok та Discord.
Як увімкнути батьківський контроль в Instagram
Instagram, що належить Meta, пропонує батьківський контроль через пропозицію Family Center. Соціальна мережа надає користувачам можливість створити «контрольований обліковий запис» для підлітків віком від 13 до 17 років. І підліток, і батьки повинні погодитися на участь.
У Сімейному центрі батьки та опікуни можуть контролювати обліковий запис своїх підлітків, дивлячись, скільки часу вони проводять у соціальній мережі. Батьки можуть втручатися у використання застосунка своїм підлітком, встановлюючи щоденні обмеження часу або додаючи заплановані перерви. Завдяки цій функції батьки можуть переконатися, що їхній підліток проводить у застосунку лише певний час і не використовує його під час виконання домашніх завдань чи навчання.
Вони також можуть бачити списки підписок та підписників своїх дітей, щоб контролювати, хто може переглядати їхні публікації та надсилати їм повідомлення. Батьки також можуть бачити повідомлення підлітків в Instagram.
Окрім того, батьки можуть бачити налаштування конфіденційності облікового запису свого підлітка та налаштування конфіденційного контенту, а також налаштування DM (приватних повідомлень). Вони можуть обговорити ці налаштування зі своїм підлітком, щоб переконатися, що вони захищені.
Як увімкнути батьківський контроль у TikTok
Як і Instagram, TikTok дозволяє батькам пов’язати свій обліковий запис із обліковим записом підлітка за допомогою функції «Сімейне об’єднання». Після цього батьки можуть вирішити, скільки часу їхній підліток може проводити у застосунку щодня. Вони можуть встановити ліміт часу для підлітка за екраном і отримати підсумок того, скільки часу їхній підліток проводить у програмі.
Застосунок також дозволяє батькам вимикати push-сповіщення (TikTok вимикає сповіщення для підлітків віком від 13 до 15 років з 21:00 до 8:00 за замовчуванням). Батьки також можуть призупинити сповіщення для своїх підлітків на певний період часу.
TikTok дозволяє батькам зробити додатковий крок, якого не роблять інші платформи в цьому списку: батьки можуть обмежувати певні типи контенту. У них є можливість вибрати ключові слова або хештеги, щоб виключити певний контент зі стрічок «Для вас» і «Підписки» своїх дітей. Вони також можуть увімкнути «Режим обмеженого доступу», який автоматично обмежить доступ підлітка до невідповідного або неприйнятного вмісту.
Також батьки можуть вирішити, чи може їхній підліток шукати відео, хештеги чи живі відео. Крім того, вони можуть контролювати, чи обліковий запис їхнього підлітка можна рекомендувати іншим у застосунку. Батьки можуть вирішувати, хто може коментувати відео їх дітей, а хто може переглядати контент, який їм подобається.
З точки зору DM, батьки можуть обмежити, хто може надсилати повідомлення своїм підліткам, або взагалі вимкнути приватні повідомлення. Варто зазначити, що DM на TikTok доступні лише для облікових записів користувачів віком від 16 років.
Як налаштувати батьківський контроль у Discord
Discord пропонує «Сімейний центр», який дозволяє батькам стежити за діяльністю своєї дитини на платформі. Після реєстрації в Сімейному центрі батьки отримують щотижневий звіт електронною поштою з інформацією про діяльність підлітка. Хоча батьки зможуть бачити, з якими спільнотами та користувачами Discord взаємодіють їхні підлітки, вони не зможуть бачити вміст самих розмов.
Батьки можуть бачити нещодавно доданих друзів свого підлітка, включно з їхніми іменами та аватарами. Вони також можуть бачити, яким користувачам їхній підліток надсилав повідомлення чи телефонував.
Окрім того, батьки можуть бачити, до яких серверів приєднався їхній підліток або в яких брав участь, зокрема піктограми серверів і кількість учасників на сервері.
Як налаштувати батьківський контроль у Facebook
Ви можете бути здивовані, побачивши Facebook у цьому списку, оскільки він відомий як соціальна мережа для літніх людей. Однак, хоча може здатися, що підлітки не користуються Facebook, останні звіти показують, що молоді люди все ще використовують платформу.
Батьки можуть отримати доступ до елементів керування Facebook там же, де вони відстежують діяльність своєї дитини в Instagram. Вони можуть бачити, скільки часу їхній підліток проводив у застосунку Facebook щодня протягом останнього тижня, а також їхній середній щоденний час, проведений у програмі за тиждень. Щоб контролювати час, який їхні підлітки проводять у Facebook, батьки можуть встановити розклад перерв.
Також батьки можуть бачити друзів свого підлітка у Facebook, а також його налаштування конфіденційності та контенту. Вони також можуть бачити людей і сторінки, які заблокувала їхня дитина.
Читайте також на ProIT: Рік потому: що Meta має змінити у Threads.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!