Європейський Союз і Японія домовилися про співпрацю для контролю глобального ланцюга постачання мікросхем і підтримки японських компаній, які виробляють напівпровідники та бажають працювати в ЄС.
«Ми вважаємо, що надзвичайно важливо забезпечити ланцюжок постачання напівпровідників», – цитує єврокомісара Тьєррі Бретона Reuters.
Тьєррі Бретон також зазначив, що політика ЄС щодо зменшення залежності від китайських технологій, таких як мікросхеми, є частиною стратегії «зменшення ризику».
Під час перших міністерських переговорів у межах Цифрового партнерства між ЄС і Японією партнери також домовилися співпрацювати з питань підводного кабельного зв’язку, досліджень та укріплення ланцюга постачання мікросхем, інвестицій у квантові та високопродуктивні обчислення, а також регулювання штучного інтелекту.
Нещодавно Тьєррі Бретон мав зустріч з міністрами уряду Республіки Корея, під час якої обговорювалося схоже коло питань.
Напівпровідникова промисловість вважається стратегічною у торговельній війні між західними країнами та Китаєм. Упродовж останнього року США кілька разів зверталися до ЄС з проханням про підтримку в обмеженні можливостей Китаю купувати високотехнологічні напівпровідники або обладнання для їх виробництва.
ЄС і Японія інвестують мільярди у вітчизняну індустрію мікросхем
І Японія, і ЄС останнім часом сфокусовані на зміцненні власної напівпровідникової промисловості. У квітні Європейська Рада та Європарламент погодилися інвестувати $3,6 млрд у фонди ЄС для розвитку потенціалу виробництва напівпровідників на континенті з метою залучення ще $43,7 млрд приватних інвестицій. Ці інвестиції можуть допомогти уникнути перебоїв у світових ланцюгах постачання напівпровідників.
Тим часом японський уряд також пообіцяв ще в квітні інвестувати $532 млн (70 млрд ієн) у проєкти з розробки та виробництва чипів наступного покоління в країні, включно з угодою із Rapidus щодо виробництва 2-нм чипів у Японії до 2025 року.
Крім того, наприкінці минулого місяця японський виробник напівпровідникового обладнання JSR прийняла пропозицію викупу від уряду Японії за $6,4 млрд (909,3 млрд ієн), що надає Японії ще більший контроль над виробництвом фоторезисторів – хімічних речовин, які використовуються для процесу друку дизайнів логічних схем на чип-пластинах.
Минулого місяця вебсайт ProIT повідомляв, що Intel реструктуризує виробничий бізнес, щоб досягти виручки у розмірі $20 млрд.
Найбільший виробник чипів, компанія Nvidia, також розглядає можливість великих інвестицій у Європу.