За даними компанії IBM, нові рішення z16 та LinuxONE 4 стали загальнодоступними із 17 травня 2023 року.
Нові рішення IBM z16 та LinuxONE 4 доступні як в одиночній конфігурації, так і в стійковій конфігурації. Перша є системою, що розгортається. Вона призначена для надання клієнтам з одним фреймом розширених можливостей і підвищення продуктивності на ядро. Останнє, перше в історії рішення IBM zSystems або LinuxONE для монтажу у стійку, призначене для використання у стандартних 19-дюймових стійках і блоках розподілу живлення, що належать клієнтам.
Згідно з інформацією IBM, конфігурація для монтажу у стійку відкриє можливості для включення систем z16 та LinuxONE 4 у розподілені середовища з іншими серверами, системами зберігання, SAN та комутаторами в одній стійці. Їхня здатність оптимізувати розміщення має зробити нові системи цінними інструментами для складних додатків і робочих навантажень, таких як навчання моделей ШІ.
У компанії вважають, що нові конфігурації створять нові класи варіантів використання для zSystems та LinuxONE, у тому числі:
Стійка конструкція: завдяки простішій інтеграції в конфігурації управління температурним режимом за допомогою загальних інструментів та рішень для живлення й охолодження.
Оптимізація штучного інтелекту. Вбудовані у процесори IBM Telum можливості логічного виведення ШІ та новітня IBM z/OS 3.1 дають змогу клієнтам z16 та LinuxONE 4 навчати та/або розгортати моделі ШІ дуже близько до місця зберігання даних, спрощуючи процеси й оптимізуючи результати ШІ.
Конфіденційність даних підтримує стратегії та цілі суверенітету даних клієнтів. Це особливо важливо для регульованих галузей з обмеженнями відповідності й управління щодо даних і розташування транзакцій.
Граничні обчислення. Ефективне використання стійок в обмеженому просторі поруч із виробництвом, медичними пристроями й іншими граничними обчислювальними системами та пристроями має підвищити продуктивність і результати.
Нові пропозиції z16 та LinuxONE 4 для одиночних рам і стійкових систем – не перший приклад того, як IBM розвиває свої системи й архітектуру мейнфреймів для задоволення потреб сучасних клієнтів.
Нагадаємо, що компанія була першим постачальником першого рівня, який публічно підтримав Linux, а мейнфрейм IBM zSystems був першим рішенням компанії, що підтримує розробку та робочі навантаження Linux.
Інші приклади. У 2013-2014 роках IBM разом з платформою zEnterprise 12-го покоління представили свої перші рішення бізнес-класу (BC) для підприємств середнього розміру та замовників, яким потрібні системи, що повністю використовують Linux.
У 2015 році з випуском z13 компанія повністю формалізувала Linux-системи з позначенням LinuxONE, включно з багатофреймовим рішенням «Emperor» у вересні й однофреймовим рішенням «Rockhopper» у березні 2016 року.