Tech Crunch поділився інформацією, як можна захистити свої онлайн-сервіси.
Перш за все, якщо ви ще цього не зробили, то слід увімкнути багатофакторну автентифікацію для всіх ваших облікових записів або принаймні для найважливіших (електронна пошта, банківські послуги, соціальні мережі).
Часто самі онлайн-сервіси пропонують використання фізичного ключа безпеки або ключа доступу, що зберігається у вашому диспетчері паролів. Це є одним із найкращих засобів захисту для запобігання проникненню в обліковий запис.
Gmail
Перше, що вам слід зробити, якщо підозрюєте, що хтось зламав ваш обліковий запис Gmail (і, відповідно, усі інші служби Google, пов’язані з ним), — це прокрутити папку «Вхідні» до кінця, доки внизу не побачите «Останні дії в обліковому записі» у правому куті.
Далі натисніть «Деталі». Потім ви побачите інформаційне вікно.
Це всі місця, де був активний ваш обліковий запис Google. Якщо ви не впізнаєте якесь із них, тоді натисніть «Перевірка безпеки». Тут можна побачити, на яких пристроях активний ваш обліковий запис Google.
Якщо прокрутити вниз, то також побачите «Останні заходи безпеки».
Перевірте цей список, щоб побачити, чи немає пристроїв, які ви не впізнаєте. Якщо в будь-якому з цих місць вище ви бачите щось підозріле, то натисніть «Побачити незнайому діяльність» і змініть пароль.
Слід розглянути можливість увімкнути розширений захист Google у своєму обліковому записі. Цей покращений захист робить ще більш складним фішинг вашого пароля і злам вашого облікового запису Google. Недоліком є те, що вам потрібно придбати ключі безпеки, апаратні пристрої, які слугують другорядним фактором.
Microsoft Outlook
Microsoft дозволяє перевірити, коли й де ви увійшли у свій обліковий запис.
Щоб перейти на цю сторінку, перейдіть до свого облікового запису Microsoft, натисніть «Безпека» в меню ліворуч, а потім у розділі «Діяльність входу» перейдіть до «Переглянути мою діяльність».
На цьому етапі ви повинні побачити сторінку, яка показує останні входи, яку платформу і пристрій використовували для входу, тип браузера та IP-адресу.
Якщо щось виглядає не так, натисніть «Дізнайтеся, як зробити свій обліковий запис більш безпечним», де ви можете змінити свій пароль, перевірити, як відновити зламаний або скомпрометований обліковий запис тощо.
Також Microsoft має портал підтримки з інформацією на сторінці «Останні дії».
Yahoo
Yahoo пропонує інструмент для перевірки вашого облікового запису й активності входу з метою дозволити вам побачити будь-яку незвичну активність, яка може бути ознакою компрометації.
Щоб отримати доступ до цього інструменту, перейдіть до огляду мого облікового запису Yahoo або клацніть піктограму з ініціалами поруч із піктограмою електронної пошти у верхньому правому куті та натисніть «Керувати своїм обліковим записом».
Там натисніть «Переглянути останні дії». На цій сторінці ви можете побачити останні дії у вашому обліковому записі, включно зі змінами пароля, доданими номерами телефонів і пристроями, підключеними до вашого облікового запису, а також їхніми відповідними IP-адресами.
Apple ID
Apple дозволяє перевіряти безпосередньо через системні налаштування iPhone та Mac.
На iPhone або iPad перейдіть у «Налаштування», торкніться свого імені та прокрутіть униз, щоб побачити всі пристрої, на яких ви увійшли.
На Mac клацніть логотип Apple у верхньому лівому куті, потім «Системні параметри», далі клацніть своє ім’я. Ви побачите список пристроїв, як на iPhone або iPad.
У Windows можна використовувати програму iCloud від Apple, щоб перевірити, на яких пристроях увійшли у ваш обліковий запис. Відкрийте програму та натисніть «Керувати Apple ID». Там ви можете переглянути пристрої й отримати більше інформації про них.
Нарешті, ви також можете отримати цю інформацію через Інтернет, перейшовши на сторінку свого облікового запису Apple ID, а потім натиснувши «Пристрої» у меню ліворуч.
Facebook та Instagram
Facebook пропонує функцію, яка дозволяє бачити, де ви увійшли в обліковий запис. Перейдіть до налаштувань «Пароль і безпека» Facebook і натисніть «Де ви увійшли».
У цьому ж інтерфейсі можна побачити, де ви увійшли у свій обліковий запис Instagram, за умови, що він пов’язаний із вашим обліковим записом Facebook.
Якщо ж облікові записи не пов’язані або у вас просто немає облікового запису Facebook, то перейдіть до «Центру облікових записів» Instagram, щоб керувати своїм обліковим записом Instagram, і натисніть «Пароль і безпека», а потім «Де ви увійшли».
Так само, як і Google, Facebook пропонує функцію розширеного захисту й для Instagram, що, по суті, ускладнює вхід до вашого облікового запису зловмисникам.
Раніше WhatsApp можна було використовувати лише на одному мобільному пристрої. Тепер же Meta додала функції для користувачів WhatsApp, щоб використовувати програму на комп’ютерах, а також безпосередньо через браузер.
Перевірити, де ви увійшли в обліковий запис WhatsApp, дуже просто. Для цього відкрийте програму WhatsApp на своєму мобільному телефоні. На iPhone та iPad торкніться значка налаштувань у нижньому правому куті, а потім натисніть «Пов’язані пристрої».
Там ви зможете побачити список пристроїв, і, клацнувши на одному з них, зможете вийти з них.
На Android торкніться трьох крапок у верхньому правому куті програми WhatsApp, а потім «Пов’язані пристрої». Ви побачите сторінку, дуже схожу на ту, яку побачили б на пристроях Apple.
Signal
Як і WhatsApp, Signal тепер дозволяє використовувати програму через спеціальні настільні програми для macOS, Windows, а також Linux.
На цьому екрані пов’язаних пристроїв ви можете натиснути «Редагувати» та видалити пристрої. Це означає, що ваш обліковий запис буде виведено із системи та від’єднано від цих пристроїв.
X (Twitter)
Щоб побачити, де ви увійшли в X (раніше Twitter), перейдіть до налаштувань X, потім натисніть «Більше» в меню ліворуч, «Налаштування та конфіденційність», далі «Безпека та доступ до облікового запису» і «Програми та сесії».
У цьому меню ви можете побачити, які програми підключили до свого облікового запису X, які сесії відкриті (наприклад, де ви увійшли) та історію доступу до вашого облікового запису.
Тут можна скасувати доступ до всіх інших пристроїв і місць, натиснувши кнопку «Вийти з усіх інших сеансів».
Читайте також на ProIT про кібербезпеку: для чого раз на тиждень потрібно вимикати телефон?
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!