Остання серія ядра Linux 6.6 була офіційно позначена як LTS (довгострокова підтримка) на вебсайті kernel.org із прогнозованою тривалістю життя щонайменше 3 роки, повідомляє 9to5 linux.
Ядро Linux 6.6 було випущено наприкінці жовтня 2023 року. Воно містить нові функції, такі як підтримка Intel Shadow Stack, новий планувальник завдань EEVDF, покращена підтримка пристроїв Lenovo IdeaPad, HP та ASUS, підтримка гаджетів USB MIDI 2, а також численні нові й оновлені драйвери для кращої підтримки обладнання.
Ядро Linux 6.6 вже потрапило у стабільні репозиторії програмного забезпечення різних популярних дистрибутивів GNU/Linux, зокрема Arch Linux, openSUSE Tumbleweed, Fedora Linux та інші. Тепер його можуть встановити навіть користувачі Ubuntu.
Чудова новина полягає в тому, що розробники ядра Linux вирішили зробити Linux 6.6 LTS із підтримкою до грудня 2026 року. Це дуже цікаво, оскільки відомий розробник ядра Linux Грег Кроа-Хартман заявляв, що останнім ядром року буде LTS, і ним мало стати ядро Linux 6.7. Але ще не відомо, чи вийде ядро Linux 6.7 до 31 грудня.
З іншого боку, нещодавно надходили повідомлення про те, що не так багато розробників ядра, які готові підтримувати гілки ядра LTS стільки років, і що довгострокова підтримка ядра Linux може бути скорочена до 2 років.
Є інформація, що Linux 4.14 не буде замінено новим ядром LTS після закінчення підтримки у січні 2024 року.
Linux 6.6 додано до наявних гілок ядра довгострокової підтримки, а саме Linux 6.1, Linux 5.15, Linux 5.10, Linux 5.4, Linux 4.19 та Linux 4.14.
Якщо ви плануєте створювати або використовувати дистрибутив із ядром, що підтримується протягом тривалого періоду для більшої стабільності та надійності, то майте на увазі, що Linux 6.6 тепер є останнім ядром LTS, яке підтримується щонайменше протягом наступних 3 років.
Раніше ми повідомляли, що після кількох затримок проєкт Fedora випустив Fedora Linux 39 як останню стабільну версію цього спонсорованого Red Hat дистрибутиву GNU/Linux, що містить новітні технології й програми з відкритим кодом.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!