ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Google Chrome можуть оцінити у $20 мільярдів, якщо суд зобов’яже продати браузер

author avatar ProIT NEWS

Браузер Chrome компанії Alphabet Inc. може бути оцінений у $20 мільярдів, якщо суд погодиться із пропозицією Міністерства юстиції США продати цей бізнес. Це може стати історичним кроком у регулюванні однієї з найбільших технологічних компаній світу, повідомляє Bloomberg.

Антимонопольний орган має намір звернутися до судді, який у серпні постановив, що Google незаконно монополізувала ринок пошуку. У пропозиціях також містяться вимоги щодо регулювання штучного інтелекту й операційної системи Android для смартфонів, повідомляють джерела, знайомі із ситуацією.

«Якщо продаж відбудеться, Chrome буде коштувати щонайменше $15–20 мільярдів, враховуючи, що у нього понад 3 мільярди активних користувачів щомісяця», — заявив аналітик Bloomberg Intelligence Мандіп Сінгх.

Антимонопольні органи планують рекомендувати федеральному судді Аміту Мехті зобов’язати Google ліцензувати дані та результати пошуку, додають джерела.

Якщо пропозиції буде прийнято, це може суттєво змінити ринок пошуку в інтернеті та сферу штучного інтелекту. Ця справа розпочалася ще під час адміністрації Трампа й продовжилася за президента Байдена, ставши найагресивнішою спробою регулювання технологічних компаній за останні 20 років.

Chrome як основний інструмент реклами

Володіння найпопулярнішим браузером у світі є ключовим для рекламного бізнесу Google. Компанія отримує доступ до даних користувачів, що дозволяє більш ефективно таргетувати рекламу, яка є основним джерелом доходу Google. Також Chrome використовується для просування флагманського AI-продукту компанії — Gemini.

Лі-Енн Малголланд, віцепрезидент Google з регуляторних питань, назвала дії Міністерства юстиції радикальним порядком денним, який виходить далеко за межі юридичних питань у цій справі. Вона додала, що вказані заходи завдадуть шкоди споживачам, розробникам та американському технологічному лідерству у критичний момент.

Міністерство юстиції від коментарів відмовилося.

Вимоги щодо Chrome та Android

Антимонопольні органи хочуть, щоб суддя зобов’язав Google продати Chrome, оскільки це найпопулярніший браузер у світі, який є основним доступом до пошукових послуг компанії. Chrome контролює близько 61 % ринку браузерів у США, згідно з даними StatCounter.

Протягом останніх 3 місяців адвокати уряду зустрічалися з десятками компаній для підготовки рекомендацій. Водночас державні органи розглядають можливість додати до них нові пропозиції.

Ліцензування даних та обмеження AI

Уряд планує вимагати від Google ліцензування результатів і даних свого пошуку, а також надання сайтам більше опцій для запобігання використанню їхнього контенту в продуктах штучного інтелекту.

Антимонопольні органи пропонують розділити Android із пошуком і магазином Google Play, які наразі продаються як єдиний пакет. Ще однією вимогою є надання рекламодавцям більшої прозорості та контролю над розміщенням їхньої реклами.

Чи можливий продаж?

Експерти сумніваються, що продаж Chrome відбудеться. Мандіп Сінгх зазначає, що навіть якщо покупець знайдеться, йому доведеться зіткнутися з антимонопольними перевірками.

Однак як можливого покупця аналітик називає OpenAI, що могло б посилити позиції компанії на ринку AI і доповнити її чатбот бізнесом реклами.

Контент і штучний інтелект

Google додає ШІ-відповіді до результатів пошуку, але видавці вебсайтів скаржаться, що це зменшує трафік на їхні ресурси та знижує доходи від реклами.

Уряд також пропонує змусити Google продавати дані про «кліки й запити», що дозволить конкурентам поліпшити якість своїх продуктів.

Ця справа може кардинально змінити технологічну індустрію, відкривши нові можливості для конкуренції на ринку пошуку та штучного інтелекту.

Читайте також на ProIT: Google має відкрити платформу для сторонніх Android-застосунків: що означає рішення суду?

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.