Затримки в мережі під час відеодзвінків роблять практично неможливою спільну роботу музикантів, але експеримент з використанням технології 5G став успішним для двох виконавців, розташованих на відстані понад 4 тисяч кілометрів один від одного. Про це повідомляє Insider.
Багато офісних робіт підходять для роботи в режимі вебконференцій, але ці технології не є ідеальними для музикантів, які хочуть грати разом у реальному часі. Проблеми з якістю звуку, затримками мережі та поганим інтернет-з’єднанням ускладнюють гру з іншими музикантами.
З початку епідемії COVID-19 музикант Уорік Понд шукав доступний та економічний спосіб співпраці. Чоловік працює в Аризонському державному університеті й помітив, що одним із найбільших викликів для студентів, які перейшли на онлайн-навчання, є питання, як підтримувати студентів музичних спеціальностей. Як керівник дирекції підприємницьких ініціатив ASU Enterprise Technology, офісу, що допомагає створювати нові технології для підтримки університету, він вважав це можливістю для інновацій.
Експеримент з використанням 5G виявився успішним. 5G має більшу пропускну здатність порівняно з попередніми поколіннями, що дає змогу підтримувати велику кількість пристроїв і передавати дані швидше.
У результаті своїх експериментів Понд опублікував звіт із підсумками проведеної роботи: завдяки використанню 5G він та його партнери змогли провести спільне виконання музичних творів у реальному часі, перебуваючи на відстані більш ніж 4 тисяч кілометрів один від одного.
У попередніх експериментах без 5G Понд та інші музиканти намагалися грати разом віртуально на відстані трохи більше 600 кілометрів. Але результати виявилися невдалими, музиканти мали проблеми із затримкою мережі. Коли настав час експерименту з використанням 5G у 2022 році, автор ініціативи також сумнівався, що це працюватиме.
План полягав у тому, що Понд грає у Массачусетсі, а його співавтор, гітарист Річі Фліглер, – в Аризоні.
Щоб відтворити враження від перебування в одній кімнаті, вони використовували Zoom для візуального спостереження один за одним, а для звуку – обладнання від Elk Audio. Підключалися до інтернету через мобільний Wi-Fi-роутер Inseego MiFi X Pro, який надавав миттєве високошвидкісне підключення 5G за допомогою порту Ethernet.
Уорік Понд розповів: «Вони щойно випустили Inseego, і ми вирішили спробувати його. Після підключення ми помітили відчутну різницю. Перед включенням 5G була затримка під час розмови. Але після цього не було жодної затримки ані у звуці, ані в зображенні. Ми справді почувалися так, ніби знаходилися в одній кімнаті».
Фліглер і Понд почали своє випробування з ритмічних тестів, таких як спільне хлопання в долоні та вимірювання затримки. Потім вони перейшли до спільної гри й зміни темпу. Це було майже як гра у студії, зауважив Понд.
«Ми навіть змогли виконати разом блюзову пісню на такій відстані при 90 ударах за хвилину, що є досить хорошим результатом», – сказав він.
Уорік Понд вважає цей досвід доказом можливості цифрових виступів і спільної роботи в реальному часі для музикантів. Він сподівається продовжувати експериментувати з 5G і хоче «поєднати музикантів між собою».
Особливо корисним цей тип технології чоловік вважає для музикантів, які не мешкають у спеціальних музичних центрах, куди вони зазвичай переїжджають, якщо хочуть співпрацювати.
Уоріка Понда цікавить, як отриманий досвід може допомогти університету в організації конкурсу музичних гуртів. Аризонський державний університет має понад 100 тисяч студентів, які навчаються онлайн. Понд впевнений, що принаймні деякі з них захочуть показати свої таланти.
Раніше ми повідомляли, що в Україні з’явився новий проєкт «IT Cluster in the Сloud». Він надасть ІТ-компаніям зручний доступ до кластерних сервісів, експертної підтримки та нетворкінгу, незважаючи на відсутність чи наявність регіонального офісу.