Компанія-розробник меблів Furniture@Work створила 3D модель людини майбутнього.
Анна, 3D модель, була розроблена у співпраці з експертами в галузі охорони здоров’я, які вивчають потенційно шкідливі наслідки роботи вдома.
За останні роки кількість людей, які працюють віддалено, постійно збільшувалася. Дослідження американського Pew Research Center свідчить, що до 14% населення США постійно працюють з дому, а 28% працюють за гібридним графіком.
В Україні відсоток співробітників, які працюють віддалено, ще вищий. Згідно з минулорічними дослідженням HUB. HR Today, 17% українських компаній відповіли, що 100% їхніх співробітників працюють віддалено, 57% компаній мали 50% штату на віддаленці.
То що ж, на думку експертів, очікує на людство через 100 років?
Згорблена спина та сутула постава
Години роботи з вигнутою спиною та напруженою шиєю, використання для роботи дивана або ліжка з роками призведуть до викривлення хребта і появи згорбленої спини.
Доктор Л. С. Ванг, хірург-ортопед з більш ніж 18-річним клінічним досвідом:
«Відсутність регулярних рухів та ергономічні недоліки можуть призвести до розладів опорно-рухового апарату. Хронічні болі та дегенеративні стани також можуть розвиватися через тривале сидіння та неправильну поставу (особливо, коли ніхто не дивиться)».
Опитування компанії Mind Your Back під час пандемії COVID-19 показало, що 63,7% працівників у Великій Британії мають болі в спині через вимушену роботу вдома. В Україні, на жаль, подібних досліджень не проводили.
Руки троля
Тривале інтенсивне використання гаджетів може призвести до появи так званого текстового кігтя. Це немедичний термін, який описує судоми пальців і біль у м’язах після тривалого виконання дрібних рухів. При використанні комп’ютерної миші чи смартфона пальці згинаються у неприродному положенні, що може призвести до їх травм і постійних судом.
Червоні очі
Без достатнього природного освітлення або яскравого світла, яке забезпечується комерційними офісами, віддалені працівники страждають від додаткового навантаження на очі, що може призвести до головного болю.
Дослідження 2021 року показало, що кожен третій віддалений працівник у Великій Британії скаржився на напругу очей наприкінці дня. У 3D моделі Анни темні, опухлі очі після багаторічної роботи з використанням гаджетів без достатнього природного освітлення.
Малорухливий спосіб життя і збільшення ваги
Відсутність фізичної активності у працівників на віддаленці може збільшити ризик ожиріння, діабету та серцевих захворювань. Вдома також є можливість частіше заходити на кухню щось перекусити, а отже росте і споживання калорій. Результат – бліда, нездорова шкіра, зайва вага і набряки кінцівок.
Погіршення психологічного стану
Втрата соціальних взаємодій може призвести до почуття самотності, тривоги та депресії серед працівників, особливо тих, хто живе сам.
Джоні Огл, виконавчий директор компанії The Heights Treatment. соціальний працівник:
«Без чіткого балансу між роботою й особистим життям, без офісних годин або місця, куди можна повернутися після закінчення робочого дня, тривога від незнання, коли «вимкнутися», може стати непереборною. Ми можемо відчувати, що ніколи не віддаляємося від роботи, що може призвести до вигорання».