ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Чи може Java конкурувати з Python у розробці штучного інтелекту?

author avatar ProIT NEWS

Чи може Java скласти конкуренцію Python у галузі штучного інтелекту? Хоча Python залишається лідером у розробці ШІ, прихильники майже 30-річної Java вважають, що ця мова готова відігравати важливу роль у сфері штучного інтелекту, повідомляє Info World.

Головний куратор Java, компанія Oracle, бачить для Java потрійну перевагу у сфері ШІ, використовуючи хмарну інфраструктуру, а також фреймворки та інтеграцію ШІ-сервісів із бізнес-логікою. Удосконалення Java для ШІ є частиною плану разом з інтеграцією із корпоративними даними та хмарними сервісами.

«Вже є багатий набір фреймворків та інструментів, які допомагають розробникам Java використовувати AI-сервіси. Розробники Java отримують переваги від сильної типізації, безпеки пам’яті, хороших основних бібліотек і всіх інших переваг Java під час використання таких фреймворків, як ці. Не варто забувати, що саме на Java працює більшість бізнес-логіки підприємств», — сказав Дональд Сміт, віцепрезидент Oracle з управління продуктами для платформи Java.

Компанія Azul, яка займається технологіями Java, також бачить перспективи Java у сфері AI.

«Чим більше ШІ буде інтегровано у традиційну бізнес-логіку та програми на рівні застосунків, тим більше Java потрапляє у свою нішу і зберігає популярність. Python дуже обмежений у плані продуктивності та масштабованості», — сказав генеральний директор Azul Скотт Селлерс.

Аналітик Арнал Даяратна, віцепрезидент IDC з питань розробки програмного забезпечення, зазначив, що популярність Java забезпечує їй місце в ШІ.

«Java є надзвичайно важливою для розробки AI, оскільки вона залишається найпопулярнішою мовою програмування у світі. Крім того, Java є найпоширенішою мовою в корпоративному середовищі, особливо для продуктивних і критично важливих застосувань», — йдеться у повідомленні.

Хоча зараз Java не конкурує з Python у розробці машинного навчання, Даяратна прогнозує, що вона буде дедалі частіше використовуватися для AI та генеративного AI, коли програми переходять від стадії доказу концепції (POC) до продуктивного використання.

Серед нативних AI-фреймворків на Java, які згадує Сміт, є Tribuo, LangChain4j і CoreNLP.

Tribuo — це бібліотека машинного навчання на Java, яка пропонує інструменти для класифікації, регресії, кластеризації та розробки моделей.

LangChain4j — це версія фреймворку LangChain для Java, яка спрощує інтеграцію великих мовних моделей у застосунки на Java.

CoreNLP пропонує набір інструментів для обробки природної мови на Java.

Амбіції Oracle щодо ШІ у Java включають інтеграцію AI-сервісів із бізнес-логікою через проєкт Panama, спрямований на взаємодію JVM із нативним кодом, і GraalPy, високопродуктивний Python 3 runtime для Java.

«Ми очікуємо більшої підтримки інтеграції з часом так само, як ми бачили розширення Java на нові технології за останні 30 років. Варто відзначити, що інновації у проєктах Java, таких як Valhalla, Babylon і Panama, допомагають Java працювати ще ближче до нативних обчислень, що стали синонімом GenAI», — сказав Сміт.

Даяратна з IDC вважає, що Java може випередити Python у розробленні машинного навчання.

«Java вважається більш продуктивною та швидшою за Python. Оскільки організації починають використовувати генеративний AI у продуктивних сценаріях, Java, ймовірно, все частіше залучатиметься через її переваги у споживанні ресурсів, продуктивності застосунків, швидкості виконання та безпеці. Також варто зазначити, що спільнота Java активно працює над спрощенням синтаксису Java та робить її легшою для навчання, що стане ще одним фактором збільшення її використання для розроблення генеративного AI», — підкреслив Даяратна.

Раніше ми повідомляли, що згідно з рейтингом мов програмування за третій квартал 2024 року від RedMonk ситуація серед 20 найкращих мов залишається стабільною. JavaScript, Python і Java займають перші три місця у такому ж порядку.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.