Технологія може не замінити людину, але вона може зробити 3-денний робочий тиждень можливим. Так вважає Білл Гейтс, повідомляє Business Insider.
Мільярдер нещодавно приєднався до Тревора Ноа у його подкасті «Що тепер?». На запитання про загрозу ШІ робочим місцям Гейтс відповів, що колись може настати такий час, що людям «не доведеться працювати так багато».
«Якщо зрештою ви отримаєте суспільство, де вам доведеться працювати лише 3 дні на тиждень, це, напевно, нормально», – сказав він.
Може існувати світ, де «машини можуть виготовляти всю їжу й таке інше», і людям не потрібно буде працювати понад 5 днів на тиждень, щоб заробити прожитковий мінімум.
Раніше Білл Гейтс визнавав ризики зловживання штучним інтелектом. У липні він опублікував допис у блозі про потенційний вплив ШІ.
«Я не думаю, що вплив штучного інтелекту буде таким драматичним, як промислова революція, але він точно буде таким же великим, як поява ПК. Програми для опрацювання текстів не знищили офісну роботу, але змінили її назавжди. Роботодавці та працівники повинні були адаптуватися, і вони це зробили», – зауважив тоді Гейтс.
Посадовець – не єдиний титан бізнесу, який прогнозує скорочення робочого тижня. Генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон також заявив, що завдяки ШІ наступне покоління працівників матиме лише 3,5-денний робочий тиждень.
«Ваші діти доживуть до 100 років і не хворітимуть на рак завдяки технологіям, і вони, ймовірно, працюватимуть 3,5 дні на тиждень», – сказав посадовець Bloomberg у жовтні.
Компанії в США та інших країнах нині перевіряють ефективність чотириденного робочого тижня. Деякі з них надали позитивні звіти про покращення балансу між роботою й особистим життям.
Ілон Маск також вважає, що «настане момент, коли робота не буде потрібна. Ви можете мати роботу, якщо хочете мати роботу для особистого задоволення. Але штучний інтелект зміг би зробити все».
Нагадаємо, раніше стало відомо, що кожен сьомий співробітник, який працює дистанційно, займається сексом, шопиться і серфить соцмережі замість роботи. Згідно з опитуванням Upgraded Points, люди насправді продуктивно працюють лише 3-4 години на день. Фахівці не повертаються до офісів, бо мають змогу чилити вдома.
Ось що насправді роблять ті, хто працює із дому:
• 35% працівників іноді рухають мишею, щоб їхній статус був «активним», поки вони займаються своїми справами.
• 21,7% людей солодко сплять під час роботи.
• 11,8% випивають у робочий час.
• 74,7% зависають у соцмережах.
• 69,6% шопляться в Інтернеті.
• 52,9% дивляться кіно.
• 32,2% шукають квитки та планують поїздки на вікенд.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!