Годинник зворотного відліку Vision Pro офіційно запрацював на Apple․com: Apple Vision Pro буде офіційно запущено вже цієї пʼятниці.
Тим часом How To Geek повідомляє про 6 потенційних обмежень нової гарнітури Apple, які можуть змусити вас двічі подумати перед тим, як витратити $3499 на Vision Pro.
Обмежений термін служби батареї
Apple Vision Pro постачається зі знімною акумуляторною батареєю, яку можна покласти в кишеню або прикріпити на поясі, зменшуючи загальну вагу гарнітури. В Apple вважають, що цього достатньо для двох годин загального користування або двох із половиною годин перегляду відео. Але цього недостатньо, щоб переглянути «Володаря перснів» у кінотеатрах.
Насправді це буде проблемою лише тоді, коли ви знаходитесь далеко від розетки. Ви можете заряджати та грати за допомогою адаптера USB-C потужністю 30 Вт, який входить до комплекту, але вам, можливо, захочеться придбати довший кабель довжиною 10 футів (3 метри), оскільки Apple поставляє в комплекті лише кабель довжиною 5 футів (1,5 метра).
Якщо ви сподівалися використовувати свій Vision Pro для перегляду фільмів або роботи під час польоту, як у рекламі Apple, то вам краще пересвідчитися, що поблизу є розетка. Доступні батареї Extra Vision Pro, але вони коштуватимуть $199 за штуку. Вам також доведеться вимикати та вмикати Vision Pro щоразу, коли ви змінюєте блоки живлення.
Немає налаштувань кількох віртуальних моніторів для користувачів Mac
Гарнітура Apple першого покоління здатна віддзеркалювати ваш наявний дисплей Mac лише з роздільною здатністю 4K. Це означає відсутність віртуального налаштування декількох моніторів, що виглядає як упущена можливість.
Це відбувається через обмеження пропускної здатності, оскільки Vision Pro покладається на AirPlay 2, щоб подолати розрив між комп’ютером і гарнітурою. Цього недостатньо для відображення кількох екранів одночасно. Можливо, у майбутніх редакціях Apple виправить цей недолік.
Варто зазначити, що гарнітура має власну операційну систему, тому піонери Vision Pro, ймовірно, зможуть обійти це обмеження. Збережіть свій віртуальний дисплей для застосунків Mac, а потім використовуйте visionOS для Safari, Notes і подібних застосунків.
Вам можуть знадобитися рецептурні лінзи
Apple Vision Pro не буде працювати з окулярами. Але Apple продає рецептурні лінзи ZEISS, які дозволять вам використовувати Vision Pro без окулярів. Вартість лінз становить $99-149. Ви не зможете придбати їх у роздрібних магазинах Apple, їх доведеться замовляти на вебсайті Apple.
Вага може обмежити ваше використання
Однією з головних тем для розмов серед тих, хто отримав ранній доступ до Vision Pro, була вага пристрою. Це здоровенний шматок алюмінію та скла, який ви носите на своєму обличчі. Добре, що Apple створила окремий акумулятор.
Відповідно до технічних характеристик Apple, Vision Pro важить від 21,2 до 22,9 унції (600-650 грамів). Більша частина ваги припадає на передню частину обличчя. Це відчуття, напевно, знайоме, якщо ви користувалися будь-якою з масивніших гарнітур віртуальної реальності, таких як Oculus Rift або Valve Index.
Бездротова конструкція Apple без контролера означає, що Vision Pro є автономним пристроєм зі всіма необхідними датчиками та обладнанням на борту. На жаль, весь цей комплект додає ваги.
Найкращий спосіб ухвалити обґрунтоване рішення – спробувати пристрій перед покупкою, замовивши демо-версію в роздрібному магазині Apple поблизу вас.
Це продукт першого покоління
Vision Pro – це продукт першого покоління, хоча і має певні нюанси.
Перше покоління Apple Watch було сміливим, але недосконалим і зазнало майже повного редизайну через кілька поколінь. У MacBook Pro 2016 року були проблеми з клавіатурою, і корисність сенсорної панелі була, мабуть, кращою на папері, ніж насправді.
Екосистема застосунків перебуває в початковому стані
Vision Pro є нішевим продуктом. Багато розробників застосунків просто ще не бачать сенсу в розробці застосунків для платформи, враховуючи відносно невелику базу користувачів.
Vision Pro – це не iPhone, чи iPad, чи Mac. Це абсолютно нова платформа «просторових обчислень», яка працює під управлінням власної операційної системи під назвою visionOS. Оскільки це нове, то для програмного забезпечення буде період «зламування» і виправлення помилок.
Зокрема, Apple випустила свій перший патч безпеки для гарнітури змішаної реальності, щоб виправити вразливість, якою вже «можливо скористалися хакери».
Як повідомляє Tech Crunch, Apple випустила visionOS 1.0.2 – програмне забезпечення, яке працює на Vision Pro, з виправленням вразливості у WebKit – механізмі браузера, який запускає Safari й інші вебпрограми. Apple заявила, що помилка давала змогу запустити шкідливий код на ураженому пристрої.
Це та сама вразливість, яку Apple виправила минулого тижня, коли випустила iOS 17.3, що включала виправлення для iPhone, iPad, Mac та Apple TV – усі вони покладаються на WebKit.
Частими є випадки, коли зловмисники, наприклад виробники шпигунського програмного забезпечення, націлюються на слабкі місця у WebKit як спосіб проникнути в базову операційну систему пристрою й особисті дані користувача. Помилки WebKit іноді можна використати, коли жертва відвідує шкідливий домен у своєму вебпереглядачі або браузері програми.
Минулого року Apple випустила кілька виправлень для помилок WebKit.
Раніше ми повідомляли, що Apple iPhone 15 Pro навчився записувати 3D-відео для гарнітури Vision Pro: перші ролики вражають.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!