ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Apple не поверне TikTok до App Store, доки його не продадуть покупцеві зі США

author avatar ProIT NEWS

Незважаючи на те, що президент Трамп тимчасово відклав заборону TikTok на федеральному рівні, дуже малоймовірно, що застосунок для обміну відео найближчим часом повернеться в App Store. AppleInsider пояснює, чому.

19 січня уряд США наклав повну заборону на додатки ByteDance, власників таких популярних програм, як TikTok, Marvel Snap і CapCut. Днем пізніше президент Трамп підписав указ про відстрочку заборони на 75 днів. І все ж, попри це, TikTok — як і будь-який застосунок, розроблений ByteDance Ltd, — ще не з’явився знову в App Store і Google Play.

Згідно з новою сторінкою підтримки Apple, схоже, що так і залишиться:

Apple зобов’язана дотримуватися законів юрисдикції, де вона працює. Відповідно до Закону про захист американців від програм, контрольованих іноземними ворогами, програми, розроблені ByteDance Ltd. та її дочірніми компаніями, включаючи TikTok, CapCut, Lemon8 та інші, більше не будуть доступні для завантаження або оновлення в App Store для користувачів у Сполучених Штатах з 19 січня 2025 року.

Ось повний список видалених з App Store програм:

  • CapCut.
  • Gauth: AI Study Companion.
  • Hypic.
  • Lark — Rooms Display.
  • Lark — Team Collaboration.
  • Lark Rooms Controller.
  • Lemon8.
  • MARVEL SNAP.
  • TikTok.
  • TikTok Shop Seller Center.
  • TikTok Studio.

Ті, хто живе у Сполучених Штатах і вже має будь-яку із зазначених програм на своїх телефонах, усе одно матимуть до них доступ. Однак їх не можна повторно завантажити, якщо їх видалити або відновити на новому пристрої.

Окрім того, покупки у програмі та нові підписки більше неможливі. Це нова сторінка у боротьбі між Сполученими Штатами та ByteDance, яка почалася в середині 2020 року за адміністрації Трампа.

Протягом наступних кількох років, особливо перших за часів правління президента Байдена, здавалося, що заборона TikTok знята. У квітні 2024 року, президент Байден підписав закон, який зобов’язує ByteDance передати право власності на TikTok покупцеві зі США протягом дев’яти місяців.

ByteDance, зі свого боку, офіційно заявив, що краще закриє TikTok, ніж перейде до американської компанії. За кілька днів до того, як заборона набула чинності, тоді обраний президент Трамп пообіцяв американцям, що TikTok продовжить працювати у США.

Після того, як заборона набула чинності 19 січня, Трамп дотримав своєї обіцянки. Він відклав заборону 20 січня, у день свого вступу на посаду. Затримку було введено під приводом того, що ByteDance матиме додаткові 75 днів, щоб передати право власності компанії в США.

Наразі немає жодних відомостей про купівлю соцмережі. Придбання TikTok нагадує процес придбання урядом приватної власності для суспільного використання за умови справедливої ​​компенсації початковому власнику. Однак, оскільки єдиною вимогою є те, що ByteDance переходить до американського власника, який, імовірно, залишить її як приватну власність, вона не відповідає критеріям.

Хоча ByteDance була заснована китайськими підприємцями, Китай не володіє контрольним пакетом акцій компанії. Як зазначає TikTok, майже 60% TikTok належить інституційним інвесторам, таким як BlackRock, General Atlantic і Carlyle Group, а його засновникам і співробітникам у всьому світі належить по 20%.

Раніше ProIT повідомляв, чому Meta послаблює правила модерації контенту.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.