Компанія Adobe працює над генеративною моделлю відео зі штучним інтелектом для свого сімейства Firefly, що додасть нові інструменти на платформу редагування відео Premiere Pro. Про це повідомляє The Verge.
Нові інструменти Firefly поряд зі сторонніми інтеграціями з моделями Runway, Pika Labs і Sora від OpenAI дають змогу користувачам Premiere Pro створювати відео та додавати чи видаляти об’єкти за допомогою текстових підказок подібно до функції Generative Fill у Photoshop і розширювати тривалість відеокліпів.
На відміну від багатьох попередніх оголошень Adobe, пов’язаних із Firefly, дата випуску не була встановлена для нових інструментів створення відео. Компанія лиш зазначила, що вони будуть випущені цього року.
Хоча креативний розробник програмного забезпечення і продемонстрував у ранньому відеодемо, на що зараз здатна його відеомодель, плани інтегрувати Premiere Pro з моделями ШІ від інших постачальників поки не є переконливими.
Натомість Adobe називає інтеграцію штучного інтелекту третьої сторони у своєму попередньому перегляді відео раннім дослідженням того, як це може виглядати в майбутньому.
За словами фахівців компанії, ідея полягає в тому, щоб надати користувачам Premiere Pro більше вибору, дозволяючи при цьому використовувати такі моделі, як Pika, щоб розширити знімки, або Sora чи Runway AI під час створення B-roll для своїх проєктів.
Також в Adobe кажуть, що її мітки облікових даних контенту можуть бути застосовані до цих створених кліпів, щоб визначити, які моделі ШI використовувалися для їх створення.
Перехід до розвитку партнерства зі сторонніми компаніями штучного інтелекту здається очевидним. Можливості, які ми побачили в Sora від OpenAI, здається, перевершують інші пропозиції набагато краще, аніж ранній попередній перегляд майбутньої відеомоделі Firefly, наданий Adobe.
Водночас головною перевагою компанії перед конкурентами є створення власних моделей Firefly у своїй екосистемі програмного забезпечення, які вже широко використовуються творчими професіоналами.
Інтеграція ШІ-моделей сторонніх розробників здається простою справою як для утримання Adobe, так і для компаній зі штучним інтелектом, які хочуть зробити свої інструменти більш доступними для творчих професіоналів, які інакше не переходили б до окремої спеціальної програми.
Раніше ProIT повідомляв, що тепер ChatGPT запам’ятовуватиме і забуватиме те, що ви йому розповідаєте.
Читайте також на ProIT: політика OpenAI більше не забороняє використання її технології для військових справ.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!