ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

71% жінок в ІТ працюють понаднормово, щоб піднятися кар’єрними сходами — опитування

author avatar ProIT NEWS

Майже три чверті жінок в ІТ заявили, що вони працюють довше, щоб підвищити свої шанси на кар’єрне зростання, частково через гендерні упередження та дискримінацію. Про це свідчить опитування, проведене на замовлення компанії з кібернетики та захисту даних Acronis.

В опитуванні взяли участь 327 жінок, які працюють повний робочий день у США, Великобританії, Іспанії та Швейцарії.

Так, 71% респондентів сказали, що вони працюють довше в надії швидше просунутися кар’єрними сходами, а 70% сказали, що чоловіки в ІТ, швидше за все, просуватимуться по службі або отримають підвищення швидше, ніж жінки. Майже дві третини опитаних сказали, що їхні роботодавці роблять недостатньо для досягнення гендерної рівності.

Декілька респондентів вказали на відсутність жіночого лідерства як на ще одну проблему в ІТ-індустрії. За даними Acronis, приблизно 63% жінок у технологічній/ІТ-індустрії повідомили, що їм не вистачає лідерства в кібербезпеці, а 84% жінок, які працюють в ІТ-індустрії, сказали, що технологічні організації виграють від збільшення кількості жінок на керівних посадах.

«Для просування гендерної рівності в індустрії технологій ми повинні визнати, що заохочення жінок до роботи в ІТ є не просто моральним імперативом, а є стратегічною перевагою, яка надає унікальні можливості як для жінок, так і для організацій, які їх наймають. Наймаючи жінок на посади в ІТ, компанії отримають безліч перспектив та інноваційних ідей, керованих креативністю та покращеними навичками вирішення проблем. Це не тільки зміцнює команди, але й дозволяє ІТ-організаціям краще задовольняти різноманітні потреби своїх клієнтів у все більш складному цифровому середовищі, надаючи їм значні конкурентні переваги», — сказала Алона Геклер, старший віцепрезидент із бізнес-операцій і керівник персоналу в Acronis.

У блозі компанії зазначено, що занепокоєння щодо гендерної рівності не ґрунтується на відсутності жінок в ІТ-командах.

«Половина респондентів сказали, що в їхніх командах від 25% до 50% жінок. Майже 17% розповіли, що більшість їхніх відділів складаються з жінок, а в цьому глобальному опитуванні трохи більше чверті респондентів сказали, що ІТ-відділи у відповідних країнах майже збалансовані між чоловіками та жінками», — йдеться у блозі.

Позитивним є те, що 32% респондентів вважають, що на робочому місці до чоловіків і жінок ставляться однаково. Проте 31% опитаних вважають, що чоловіків просувають на посадах швидше. Лише 34% респондентів певною мірою погоджуються з тим, що існують адекватні програми навчання та розвитку для жінок з метою просування своєї кар’єри.

Щоб сприяти розвитку гендерної різноманітності, опитані сказали, що їм можуть бути корисні тренінги та інші курси, зокрема:

  • Майстер-класи, навчальні курси та воркшопи (63%).
  • Мережеві події (58%).
  • Членство у професійних організаціях (44%).

Що стосується роботодавців, то респонденти вважають, що організації можуть сприяти підвищенню гендерної рівності на робочому місці, пропонуючи можливості наставництва (51%), активно наймаючи різноманітних кандидатів (49%) і забезпечуючи справедливу оплату праці (49%).

Читайте також на ProIT: Опитування Postman виявило прискорення темпів розробки API.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.