Х, раніше відомий як Twitter, додав п’ятисекундну затримку при переході на скорочене посилання на New York Times, Facebook та інші сайти, які Маск зазвичай атакує. Про це повідомляє The Washington Post.
Відповідно до тестів, проведених The Washington Post, користувачі, які натискали в Х на посилання на Facebook, Instagram, Bluesky і Substack, а також телеканали Reuters і Times, були змушені чекати близько п’яти секунд, перш ніж побачити сторінку.
Затримка впливала на домен t.co – службу скорочення посилань, яку X використовує для обробки кожного посилання, розміщеного на вебсайті. Трафік направляється через домен, даючи змогу X відстежувати, а в цьому випадку гальмувати, активність на цільовому вебсайті, потенційно забираючи трафік і дохід від реклами у компаній, які Маск особисто не любить.
Аналіз показав, що посилання на більшість інших сайтів працювали нормально. Наприклад, посилання на The Washington Post, Fox News і соціальні медіасервіси, такі як Mastodon і YouTube. Причому скорочені посилання направлялися до кінцевого пункту призначення за секунду або менше. Вперше інформація про затримки зʼявилась на форумі для обговорення технологій Hacker News.
Ілон Маск, який називає себе «абсолютистом свободи слова», не відповів на запит про коментар. В X також не відреагували.
Речник Times сказав у своїй заяві, що видання «зробило подібні власні спостереження» щодо системних затримок і «не отримало жодних пояснень від платформи щодо цього кроку».
«Хоча ми не знаємо причини застосування цієї затримки, ми були б стурбовані цілеспрямованим тиском, застосованим до будь-якої новинної організації з незрозумілих причин», – зазначив він.
Співзасновники Substack Кріс Бест, Хеміш Маккензі та Джарадж Сеті заявили, що вони закликали X скасувати рішення про затримку посилань Substack.
«Substack був створений як пряма відповідь на таку поведінку компаній соціальних мереж. Дописувачі не можуть будувати стабільний бізнес, якщо їхній зв’язок з аудиторією залежить від ненадійних платформ, які довели свою готовність вносити зміни, що шкодять людям, які ними користуються», – наголосили вони.
Інтернет-компанії вкладають мільйони доларів, щоб забезпечити якнайшвидше відкриття своїх вебсайтів. Навіть незначні затримки можуть призвести до різкого падіння трафіку, оскільки користувачі не чекають і просто йдуть в інше місце.
Дослідження мобільного трафіку Google у 2016 році показало, що 53% користувачів залишають вебсайт, якщо він завантажується довше трьох секунд. Джерело, знайоме з роботою Times, повідомило, що падіння трафіку з X спостерігалося від початку затримок.
Тести не змогли показати, коли почалися затримки, але користувач Hacker News, який спілкувався з The Washington Post на умовах анонімності, сказав, що вперше побачив затримку посилань на статті Times у серпні. Того дня Ілон Маск виступив проти Times, назвавши її «апологетом расового геноциду» й закликавши людей скасувати підписку після того, як Times повідомила про політичну суперечку в Південній Африці, де народився Маск.
Раніше він називав Times «пропагандою» й «еквівалентом діареї». У квітні Маск видалив значок «Перевірено» з 55-мільйонного облікового запису новинного видання, через що глядачам було важче відрізнити його від фальшивих облікових записів.
Затримки вплинули й на найбільших конкурентів X у соціальних мережах. Посилання на Facebook, Instagram і нову службу мікроблогів Threads мали затримки (усі три належать Meta Марка Цукерберга).
Обмежив X і трафік до Bluesky – платформи, створеної за допомогою колишнього керівника Twitter Джека Дорсі, який критикував керівництво Маска. Таке ж обмеження застосовувалося до Substack – електронної платформи розсилки новин, яка запускає власну службу коротких текстів Substack Notes.
У грудні, після поглинання Ілоном Маском, Twitter забанив обліковий запис, відомий як ElonJet, який відстежував польоти його приватного літака, а також почав використовувати технічні перешкоди, щоб ускладнити доступ користувачів Twitter до Mastodon, зокрема позначав вебсайт як «небезпечний» і блокував користувачам змогу додавати посилання на Mastodon до своїх профілів. Тепер ElonJet розміщує публікації у Threads, Mastodon і Bluesky.
Раніше ProIT повідомляв, що у Twitter (X) з’являться банківські послуги.