Європарламент проголосував за створення законодавчої основи для цифрової ідентифікації ЄС, повідомляє Мінцифри.
Це рішення пришвидшує реалізацію Європейського цифрового гаманця (EUDI). Держави-учасники консорціуму POTENTIAL, серед яких і Україна, повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголошує, що Україна – єдина країна у складі консорціуму, яка наразі не є членом ЄС, але вже активно бере участь у процесі формування майбутньої електронної ідентифікації в ЄС. Команда Мінцифри бере участь у пілотному проєкті ЄС, де тестуватимуть транскордонну взаємодію Дії.
«Український цифровий гаманець – це Дія. Після запуску пілотного проєкту в ЄС українці зможуть використовувати там Дію, а європейці – свої цифрові гаманці в Україні. Із цифровим гаманцем можна буде онлайн зручно й безпечно відкривати банківський рахунок, мати постійний доступ до водійських посвідчень у телефоні, користуватися електронним підписом та отримувати електронні медичні рецепти», – повідомив міністр.
Єврокомісія до кінця першого кварталу цього року має опублікувати уніфіковані вимоги для гаманців EUDI. Дія реалізувала більшість функцій EUDI задовго до презентації пропозиції Єврокомісії. Наступне завдання – досягти визнання в ЄС.
Нагадаємо, що у 2023 році Україна разом із 18 країнами-членами ЄС долучилася до консорціуму POTENTIAL. Спільно з європейськими колегами українці розробили вимоги до Європейського гаманця та сценарії його використання. А також поділилися досвідом впровадження застосунку Дія, у якому більшість функцій, передбачених гаманцем EUDI, уже працювала задовго до презентації пропозиції Єврокомісії.
Нещодавно ми також повідомляли, що Дія стане open-source продуктом.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!