Павла Дурова, засновника та генерального директора Telegram, заарештували у суботу ввечері, коли він залишав свій приватний літак у французькому аеропорту Ле-Бурже, повідомив французький телеканал TF1.
Арешт Дурова викликав широке обговорення і спекуляції в соціальних мережах, у тому числі в самому Telegram.
У заяві Telegram йдеться, що компанія очікує швидкого вирішення цієї ситуації. Так, у Telegram зазначили, що дотримуються законів ЄС, включаючи Закон про цифрові послуги, з поміркованістю, яка відповідає галузевим стандартам, і постійно вдосконалюються. А також, що абсурдно стверджувати, що платформа або її власник несуть відповідальність за зловживання цією платформою.
У Посольстві росії у Франції заявили, що звернулися за поясненнями, але не отримали відповіді від французької влади. Російська влада звинуватила Францію у відмові співпрацювати.
За даними TF1, Павла Дурова арештували у Франції на основі попереднього поліцейського розслідування.
Повідомляється, що французька влада стверджує, що відсутність модерації контенту в Telegram і небажання співпрацювати із правоохоронними органами роблять Дурова співучасником торгівлі наркотиками, відмивання грошей і поширення дитячої порнографії, які нібито відбуваються через месенджер.
Як повідомляє The Guardian, слідчий суддя, який веде справу, продовжив термін тримання під вартою Павла Дурова у неділю ввечері. Цей початковий період затримання може тривати максимум до 96 годин, після чого суддя має ухвалити рішення про звільнення або пред’явлення обвинувачення і продовження тримання під вартою.
Незважаючи на те, що уряд Європейського Союзу і Сполучених Штатів викликав і допитував керівників інших компаній соціальних медіа, рідко хто із провідних технічних лідерів був заарештований через те, що відбувається на таких сайтах. Так, у 2016 році бразильська влада заарештувала високопоставленого керівника Facebook після того, як компанія не змогла передати інформацію з WhatsApp у межах розслідування щодо торгівлі наркотиками.
Особливий інтерес після повідомлення про затримання Дурова у Франції може викликати те, якою інформацію Telegram вирішить поділитися або ж приховати.
Як повідомляє The New York Tіmes, влада Франції може спробувати змусити Telegram поділитися з нею інформацією про злочинні канали, які, наприклад, використовуються для продажу вогнепальної зброї або координації терактів.
Forbes оцінює статки Павла Дурова у $15,5 мільярдів. Він покинув росію у 2014 році й зараз проживає в Дубаї, де базується Telegram. Як повідомляється, його літак летів з Азербайджану.
Минулого місяця Дуров заявив, що у Telegram 950 мільйонів активних користувачів, а цього року планується досягти 1 мільярда. Водночас компанія стверджує, що має лише 30 інженерів. Це дуже невелика команда для програми масштабу Telegram, що, ймовірно, робить Павла Дурова ще більш важливим для роботи компанії.
Читайте також на ProIT: Штрафи та державний контроль діяльності Telegram – це лише питання часу.
Крім того, ми повідомляли, що спільного між атакою на «Київстар» і Telegram.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!