У месенджері Telegram з’явилася можливість оплати криптовалютами. Команда криптовалютного гаманця Wallet повідомила про запуск нової функції Wallet Pay.
Вона дає змогу оплачувати товари та послуги криптовалютою в Telegram. До того ж сервіс допоможе здійснювати платіжні операції з криптовалютою безпосередньо в інтерфейсі месенджера. Про це повідомляє Сointelegraph.com.
Wallet – це Telegram-бот. Саме через нього здійснюються операції. Це криптоплатіжне рішення на базі блокчейна The Open Network (TON).
Зараз сервіс підтримує три криптовалюти: Bitcoin, USDT і TON. Тепер через месенджер Telegram можна миттєво купити криптовалюти, відправляти активи напряму своїм контактам і розраховуватися цифровими активами за товари та послуги.
Продавець може залишити чек на оплату у своїй валюті, а покупець побачить рахунок у криптовалюті. Комісія за переказ становить приблизно 1-3%.
Згідно з даними служби підтримки Wallet, їхній Telegram-бот бере комісію у розмірі 0,0004 BTC ($12) за виведення криптовалюти зі свого кастодіального гаманця.
Комісія за виведення USDT і TON становить 2 USDT і 0,05 TON відповідно.
Якщо у покупця немає потрібної монети, він може купити необхідну кількість прямо у Wallet.
Наразі нова функція доступна практично у всіх юрисдикціях, які підтримуються Wallet Pay, за винятком Сполучених Штатів і країн, внесених до чорного списку Групи розроблення фінансових заходів щодо боротьби з відмиванням грошей (FATF). Так, Wallet Pay не обслуговує такі країни, як Іран, М’янма та Північна Корея.
У деяких юрисдикціях Wallet не дає змоги людям розплачуватися криптовалютою, тому сервіс покладає відповідальність за дотримання законодавства на місцеві підприємства.
«Підприємства повинні вирішити, чи дозволено їм вести бізнес у своїй юрисдикції, перш ніж подавати заявку на використання Wallet Pay», – заявила представниця компанії.
До того ж розробники платформи не знають, які продавці першими випробують її платіжну функцію, оскільки ще не було запущено процедуру Know Your Business (KYB).
«Наша служба підтримки зібрала кілька сотень запитів, але ми не запустили процедуру KYB з цими запитами. Тому поки що не знаємо, хто першим використовуватиме цю функцію», – сказав представник команди.
Крім того, у компанії підкреслили, що вона веде свою діяльність незалежно від Telegram. Бот і застосунок Wallet засновані на відкритому протоколі Telegram Web Apps, який дає змогу розробникам створювати власні застосунки та сервіси в Telegram.
Раніше ProIT повідомляв, що у Telegram з’явилися Stories, але тільки для певної категорії користувачів.