Meta і WhatsApp виграли суд проти творця шпигунського ПЗ Pegasus за зараження 1400 пристроїв за допомогою служби обміну повідомленнями. Про це повідомляє Engadget.
Федеральний суддя в Каліфорнії погодився із позицією WhatsApp, що ізраїльська фірма кіберспостереження NSO Group, яка стоїть за шпигунським програмним забезпеченням Pegasus, зламала системи мессенджера, надіславши шкідливе програмне забезпечення через свої сервери на тисячі телефонів користувачів.
WhatsApp і його материнська компанія Meta ще у 2019 році подали до суду на NSO Group і звинуватили її у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення на 1400 мобільних пристроїв у 20 країнах із метою спостереження. Тоді вони виявили, що деякими з цільових телефонів володіли журналісти, правозахисники, відомі жінки-лідери та політичні дисиденти.
Окружний суддя Філліс Гамільтон задовольнила клопотання WhatsApp про винесення рішення проти NSO у спрощеному порядку та постановила, що воно порушило Закон США про комп’ютерне шахрайство та зловживання (CFAA).
Під час подання позову NSO Group заперечила ці звинувачення в найрішучіших можливих виразах. Компанія заперечувала свою причетність до атак і повідомила тоді Engadget, що її єдиною метою було надати технологію ліцензованим державним розвідувальним службам і правоохоронним органам, щоб допомогти їм боротися із тероризмом і серйозною злочинністю.
Компанія стверджувала, що її не потрібно притягувати до відповідальності, оскільки вона просто продає свої послуги державним установам, які визначають свої цілі.
У 2020 році Meta посилила свій позов і звинуватила фірму у використанні американських серверів для організації атак зі шпигунським програмним забезпеченням Pegasus.
Суддя Гамільтон постановив, що NSO Group порушила CFAA. Модифіковану програму WhatsApp її клієнти використовують для націлювання на повідомлення через законні сервери WhatsApp. Потім ці повідомлення дозволяють інсталювати шпигунське програмне забезпечення Pegasus на пристрої користувачів. Цілям навіть не потрібно нічого робити, наприклад брати слухавку, щоб прийняти дзвінок, або натискати на посилання, щоб заразитися.
Прессекретар WhatsApp Карл Вуг сказав, що це перше судове рішення, яке підтверджує, що великий постачальник шпигунського ПЗ порушив закони США про хакерство.
«Ми вдячні за сьогоднішнє рішення. NSO більше не може уникнути відповідальності за свої незаконні атаки на WhatsApp, журналістів, правозахисників і громадянське суспільство. Цим рішенням компанії, які займаються шпигунським програмним забезпеченням, мають бути попереджені про те, що незаконні дії не допускатимуться», — сказав Вуг.
У своєму рішенні суддя Гамільтон написала, що її розпорядження вирішує всі питання щодо відповідальності NSO Group і що судовий розгляд триватиме лише для того, щоб визначити, яку суму компанія повинна виплатити як компенсацію.
Раніше ProIT повідомляв, що тепер ChatGPT доступний через дзвінки та WhatsApp.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!