Компанії музичних лейблів Universal Music Group, Warner Music Group і Sony Music Group у червні подали до суду на стартапи зі штучним інтелектом Suno та Udio, стверджуючи, що вони навчали свої моделі ШІ шляхом збору захищених авторським правом матеріалів з Інтернету.
Тепер, як повідомляє Engadget, одна з цих компаній, а саме Suno, підтвердила, що її модель ШІ дійсно була навчена на матеріалах, захищених авторським правом від усіх трьох основних музичних компаній.
Однак у Suno стверджують, що навчання моделі на захищеній авторським правом музиці слід класифікувати як добросовісне використання, оскільки воно створює новий кінцевий продукт.
«Створення копії захищеного твору як частини технологічного процесу, який є невидимим для громадськості, з метою створення нового кінцевого продукту, що не порушує авторських прав, є добросовісним використанням», — йдеться в заяві стартапу.
Не дивно, що музичні компанії не погоджуються з цим твердженням.
«Їхнє порушення не кваліфікується як добросовісне використання. Немає нічого справедливого в тому, щоб вкрасти роботу життя художника, вилучити її основну цінність і «перепакувати» її, щоб конкурувати безпосередньо з оригіналами. Відповідачі мали законний спосіб вивести свої продукти та інструменти на ринок. Тобто отримати згоду перед використанням своїх робіт, як це вже зробили багато їхніх конкурентів. Недобросовісна конкуренція має пряме відношення до цих випадків», — сказав речник музичних лейблів у відповідь на заяви Suno.
Читайте також на ProIT: Microsoft Copilot може створювати музику завдяки інтеграції з Suno.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!