Підрозділ венчурного капіталу Intel Corp. інвестував $9 млн у Figure AI Inc. – стартап, який працює над створенням робота-гуманоїда для складських приміщень. Про це повідомляє Silicon Angle.
«Intel Capital постійно шукає компанії, які розширюють межі інновацій. Ми віримо, що Figure має потенціал змінити уявлення світу про штучний інтелект», – сказав директор Intel Capital Марк Лайдон.
Заявленою метою стартапу є створення «першого у світі комерційно життєздатного автономного гуманоїдного робота». На початку березня було випущено візуалізацію першого прототипу – системи під назвою Figure 01. Тоді повідомлялося, що стартап планує побудувати п’ять роботів на основі початкового макета.
Очікується, що Figure 01 матиме висоту 1,58 м і вагу близько 59 кг. Якщо все піде за планом, він зможе переносити вантаж масою до 20 кг. Нині інженери працюють над забезпеченням системи п’ятигодинним резервом заряду акумулятора.
Прототип робота оснащений 2170 компактними акумуляторами. Вони забезпечують наявність електрики не лише для моторів Figure 01, але й для вбудованих сенсорів, які робот використовує для сканування оточення. Вбудоване обладнання з підтримкою мереж 5G і Wi-Fi забезпечить йому можливість обмінюватися даними з іншими підключеними до Інтернету пристроями.
Figure AI Inc. презентує Figure 01 як робота, який може бути використаний для роботи на складах, наприклад у центрах обробки замовлень електронної комерції. У майбутньому робота можна буде використовувати в магазинах або на виробничих лініях.
Фінансування від Intel Capital може допомогти підтримати розробку проєкту. Nvidia Corp., головний конкурент Intel на ринку чипів ШІ, також підтримував кілька стартапів у сфері робототехніки за останні кілька років. Одним із таких стартапів є Serve Robotics Inc., яка недавно уклала партнерство з Uber Technologies Inc. для впровадження флоту з 2000 роботів для доставок.
Інвестування у стартапи з робототехніки може потенційно допомогти виробникам чипів забезпечити угоди щодо постачання процесорів у майбутньому. Автономні складські машини часто містять кілька вбудованих процесорів, зокрема спеціалізованих прискорювачів ШІ, які запускають програмне забезпечення з машинним навчанням.
Nvidia пропонує кілька чипів, спеціально розроблених для ринку робототехніки, тоді як Intel виробляє центральні процесори та прискорювачі ШІ, які теоретично також можуть використовуватися в автономних системах.
Раніше ми повідомляли, що Intel інвестує рекордні $25 млрд у заводи в Ізраїлі з виробництва пластин для інтегральних схем.