У Пекіні на 8-й Всесвітній конференції робототехніки World Robot Expo понад 140 китайських та іноземних компаній представили близько 600 нових розробок. Особливий інтерес у гостей заходу викликають людиноподібні роботи, напрочуд схожі на живих людей. Про це повідомляє CGTN і South China Morning Post.
Сьогодні роботи вже активно допомагають людям як на роботі, так і вдома. Їх можна побачити у лікарнях, ресторанах, торгових центрах, будинках для людей похилого віку, на фабриках.
Деякі роботи вже застосовуються у сфері послуг, зокрема працюють як бариста.
Також на заході були представлені людиноподібні роботи, здатні діставати напої з холодильника. Вони не тільки розуміють мову людини, але й автономно ідентифікують об’єкти та здатні їх переміщати.
На фермах роботи допомагають у збиранні фруктів та овочів. Наприклад, один з експонатів на конференції може зривати помідор черрі кожні 3-6 секунд. Алгоритм штучного інтелекту дає змогу роботу оцінювати, чи відповідають плоди необхідним вимогам збору – за формою, кольором і розміром.
Біоміметичні роботи Лі Бо та Ду Фу, названі на честь геніальних китайських поетів династії Тан (618-907), на заході декламували свої найвідоміші твори, чим приваблювали натовпи відвідувачів.
Розробники повідомили, що роботи Лі Бо та Ду Фу – це проєкт культурного туризму: їх можна використовувати для виступів у театрах.
У планах на найближчі роки – зробити роботів помічниками у сімейному житті та домашньому господарстві, а також операторами промислового виробництва.
Велику увагу на виставці також привернули роботи-компаньйони у формі свійських тварин. CyberDog2, представлений китайським технологічним гігантом Xiaomi, здатний робити сальто й інші трюки, як справжній собака, і «насолоджується», коли власник лоскоче його під підборіддям.
Інший робот-компаньйон, metaCat, може супроводжувати людей похилого віку або надавати емоційну підтримку спеціальним групам.
Всесвітня конференція роботів 2023 року триватиме у Пекіні до 22 серпня. Загальна виставкова площа сягає 45 тисяч квадратних метрів.
Звіт про розвиток робототехніки та промисловості Китаю за 2023 рік, оприлюднений під час заходу, демонструє, що загальний розвиток робототехніки в Китаї неухильно покращується, а сценарії застосування значно розширилися. Наприклад, у промисловості.
Так, за словами начальника виробництва Baosteel, у минулому для роботи кожної печі на заводі потрібно було дві-три людини, а тепер – лише один робітник, який віддає накази віддалено та контролює робота.
На цей час 65% операцій на чотирьох виробничих базах Baosteel були замінені роботами, а понад 1250 спеціально розроблених роботів використовуються у виробництві.