Tor Project оголосив, що видалив багато ретрансляторів через високий ризик, який вони становили для цілісності мережі та користувачів, повідомляє SecurityWeek.
Ретранслятори мережі Tor – це точки маршрутизації, які допомагають анонімізувати вихідне джерело трафіку через мережу Tor, отримуючи та передаючи зашифровані дані наступному вузлу.
Ними керують волонтери й ентузіасти, які захоплюються конфіденційністю, безпекою, анонімністю та свободою інформації в Інтернеті.
Проте Tor Project виявив, що деякі оператори ретрансляції брали участь у високоризикованій прибутковій криптовалютній схемі, яка обіцяла грошовий прибуток за допомогою токенів криптовалюти без схвалення Tor Project.
«Ми вважаємо ці ретранслятори шкідливими для мережі Tor із низки причин. Зокрема, через те, що деякі ретранслятори не відповідають нашим вимогам, і що такі фінансові схеми становлять значну загрозу цілісності мережі та репутації нашого проєкту, якщо вони можуть залучати людей зі зловмисними намірами, наражати користувачів на небезпеку або порушити волонтерський дух, який підтримує спільноту Tor», – пояснили у Tor Project.
Хоча назва криптовалютного проєкту, про який йдеться, не розголошується, схоже, що це ATOR, який стверджує, що метою є покращення мережі Tor за допомогою винагород, що виплачуються операторам ретрансляції у криптовалюті ATOR.
Вартість ATOR різко впала у понеділок після заяви Tor Project. Повідомляється, що понад 1000 вузлів було закрито.
Після рішення проєкту Tor Project супроводжувачі ATOR заявили, що планують розробити власну децентралізовану peer-to-peer мережу маршрутизації.
Минулого тижня проєкт Tor опублікував фінансовий звіт за період з 1 липня 2021 року до 30 червня 2022 року, показавши, що загальний дохід і підтримка становили майже $7 мільйонів.
Внески Уряду США становлять понад 50% від загальної суми ($3,2 мільйона). За ним йдуть індивідуальні пожертви ($1,7 мільйона) й уряди інших країн, окрім США ($450 тисяч).
Раніше ми повідомляли, що оновлене програмне забезпечення, яке використовується для запуску вузлів Tor, підтримує перевірку роботи під назвою EquiX. Це «CPU-дружня головоломка для клієнтів зі швидкою перевіркою та невеликим розміром рішення (16 байтів)».
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!