Praxis — компанія, яка називає себе суверенною мережею і фінансується венчурними інвесторами із Силіконової долини, шукає щонайменше 10 тисяч акрів (понад 40 км²) землі для будівництва свого першого міста. Про це пише Bloomberg.
Співзасновник і CEO Драйден Браун розпочинає світове турне з метою знайти відповідну локацію. У його маршруті — Нуук (Гренландія), Буенос-Айрес, Рим, Афіни, Окленд, Марракеш, Токіо, Київ та Санто-Домінго. Тур стартує 1 травня, а фінальне рішення щодо локації очікується наприкінці 2025 року.
Техноутопія нового типу
За словами Брауна, він уже залучив майже $500 мільйонів від інвесторів для створення міста з:
• керуванням, посиленим ШІ;
• сприятливим середовищем для наукових досліджень;
• із законодавчими умовами, які сумісні з підходом Ілона Маска до інновацій та управління.
Після вибору місця й отримання підтримки від уряду країни перші 250–1000 учасників переїдуть до модульних будинків. Згодом місто масштабуватимуть, керуючись архітектурною концепцією від Zaha Hadid Architects.
Мережеві держави й венчурна урбаністика
Praxis — частина руху так званих мережевих держав, концепції, яку запропонував інвестор Баладжі Срінівасан. Її суть — створення фізичних спільнот на основі ідеологічно згуртованих онлайн-груп з окремими правилами управління, мінімальним регулюванням і власною економікою.
Ці технологічні зони — варіація спеціальних економічних зон чи чартерних міст, які набувають популярності серед підприємців, що прагнуть уникнути жорстких регуляцій і податкового тиску.
Хто стоїть за проєктом
Серед інвесторів:
1) GEM Digital (криптокомпанія);
2) Apollo Projects Сема Альтмана;
3) Pronomos Capital (фонд Пітера Тіля, що спеціалізується на чартерних містах);
4) венчурні фонди Bedrock, Paradigm, Winklevoss Capital, Day One Ventures.
У команді також — ексСЕО Howard Hughes Corp. Девід Вайнреб, який курує девелоперські проєкти.
Культурний складник і громадянство
Praxis називає себе домом для сміливих і позиціює себе як віртуальну спільноту зі спільною культурою, яка хоче відновити західну цивілізацію та досягти життя серед зірок.
На сайті йдеться про понад 87 тисяч заявок на громадянство, які заповнюють через онлайн-форму із запитом на профілі в LinkedIn та Instagram.
Компанія надихається спадщиною Стародавнього Риму й Афін, а також героїзмом 300 спартанців. Зокрема, було продано 300 примірників журналу Praxis, присвяченого Фермопільській битві.
Чи готові країни прийняти Praxis?
У деяких країнах подібні проєкти вже зіткнулися з юридичними проблемами. Зокрема, Próspera — спеціальна економічна зона в Гондурасі — опинилася в центрі судового спору після скасування її правового статусу новим урядом. Також були конфлікти з місцевими жителями щодо використання ресурсів.
Щоб уникнути подібного, Браун планує налагодити контакти з урядами, чиновниками та девелоперами. Він наголошує, що жителі країни-організатора зможуть відвідувати, працювати й навіть переселитися в нове місто.
«Ми не створюємо закритий анклав для обраних», — зазначив Браун.
Читайте також на ProIT, чи готові люди пустити гуманоїдного робота у свій дім.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!