У січні 2022 року компанія Microsoft оголосила про придбання Activision Blizzard, одного з провідних розробників і видавців ігор, за $68,7 млрд. Однак проти угоди виступили американські та британські регулятори.
За інформацією The Wall Street Journal, Microsoft змогла перемогти у суді проти Федеральної торгової комісії США (ФТК). Незважаючи на те, що претензії британського регулятора все ще не врегульовані, компанія має шанс завершити угоду.
Ця угода до того, як її заблокували урядові органи, мала стати найбільшою серед Big Tech-компаній та серед ігрових. Завдяки купівлі Activision Blizzard Microsoft планувала отримати контроль над такими всесвітньо відомими франшизами, як Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty та Candy Crush. Додатково за угодою до Microsoft має відійти кіберспортивна студія Major League Gaming із 10 тисячами співробітників по всьому світу.
Microsoft заявляла, що ця угода допоможе їй конкурувати з такими лідерами ігрової індустрії, як Tencent і Sony. Але ці компанії розкритикували угоду й закликали заблокувати її.
Федеральна торгова комісія США, яка відповідає за дотримання антимонопольного законодавства, подала позов до суду з метою заблокувати угоду між Microsoft та Activision Blizzard через її неконкурентність. Комісія була занепокоєна тим, що популярні ігри Activision, зокрема World of Warcraft і Diablo, можуть бути виключені з низки ігрових консолей, ПК та мобільних пристроїв.
Проте ФТК не довела, що володіння Microsoft іграми Activision нашкодить конкуренції на ринках консолей або хмарних ігор. Суддя вказала на офіційні дані, що свідчать про більший доступ споживачів до Call of Duty й інших ігор Activision.
Федеральна торгова комісія США має право оскаржити це рішення, але зазвичай агентство так не чинить.
Віцепрезидент компанії Microsoft Бред Сміт висловив подяку суду за «швидке та ретельне рішення» і заявив, що компанія буде працювати над вирішенням регуляторних питань. Генеральний директор Activision Боббі Котік додав, що злиття сприятиме конкуренції та приноситиме користь споживачам і працівникам.
Після рішення суду в США регулятор у Великобританії (CMA) заявив, що бажає призупинити процес апеляції, щоб розглянути пропозиції від Microsoft щодо реструктуризації угоди. А віцепрезидент Microsoft Бред Сміт зазначив, що компанія розглядає можливість змінити угоду відповідно до позиції CMA.
Тим часом дедлайн, встановлений у початковій угоді між Microsoft та Activision, – 18 липня. Якщо компанії спробують подовжити крайній термін, Activision своєю чергою може переглянути фінансові умови угоди.