ProIT: медіа для профі в IT
2 хв

Kaspersky припинить діяльність у США і звільнить співробітників після заборони уряду США

author avatar ProIT NEWS

Російська компанія Kaspersky звільнить десятки співробітників і залишить ринок Сполучених Штатів Америки після розпорядження уряду США в червні щодо заборони продажу програмного забезпечення компанії через ризики для безпеки.

У Kaspersky заявили, що поступово згорнуть свою діяльність у США, починаючи з 20 липня (коли набуде чинності заборона), й додали, що їхній бізнес у Штатах більше нежиттєздатний.

Незалежний журналіст Кім Зеттер першим оприлюднив новину про закриття компанії в США. Зеттер сказав, що кількість працівників, які постраждали від звільнень у Сполучених Штатах, менше 50.

Представник Kaspersky Сойєр Ван Хорн підтвердив TechCrunch інформацію про плани компанії зі згортання діяльності та звільнення співробітників.

Спочатку компанія планувала оскаржити заборону, заявивши під час оголошення про заборону, що не займається діяльністю, яка загрожує національній безпеці США, і що використовуватиме всі доступні законні можливості для збереження поточних операцій і відносин.

У червні Міністерство торгівлі США оголосило про заборону на продаж антивірусного програмного забезпечення Kaspersky американським споживачам, посилаючись на підвищені ризики безпеки та конфіденційності, оскільки штаб-квартира компанії розташована в росії.

«Росія показала, що у неї є спроможність і навіть більше того — намір використовувати російські компанії, такі як Kaspersky, для збору та використання особистої інформації американців», — заявила міністр торгівлі США Джина Раймондо.

Після того, як заборона набуде чинності, компанія більше не матиме права продавати своє програмне забезпечення американським споживачам безпосередньо або через американських торгових посередників програмного забезпечення Kaspersky.

Після 29 вересня Kaspersky більше не буде дозволено надсилати оновлення програмного забезпечення або безпеки клієнтам із США.

У Міністерстві торгівлі заявили, що прийняли поетапний підхід, щоб дозволити споживачам із Америки знайти альтернативу програмному забезпеченню Kaspersky.

Міністерство фінансів США також застосувало санкції до кількох високопоставлених керівників Kaspersky, фактично заборонивши американським клієнтам платити Kaspersky за його програмне забезпечення або здійснювати операції з будь-якою майбутньою компанією, якою керуватимуть його керівники. Водночас виконавчий директор компанії Євген Касперський не потрапив під санкції, повідомило Міністерство фінансів.

Уряд США діяв проти Kaspersky під час адміністрацій як Трампа, так і Байдена. У 2017 році адміністрація Трампа заборонила використання програмного забезпечення Kaspersky у федеральному уряді після того, як російські урядові хакери викрали секретні документи США з домашнього комп’ютера співробітника розвідки, на якому на той час було встановлено програмне забезпечення Kaspersky.

За своєю природою антивірусні продукти зазвичай мають широкий, якщо не повний, доступ до пристроїв, на яких вони встановлені, для виявлення шкідливих кіберзагроз.

TechCrunch зазначає, що продукти Kaspersky вже недоступні для покупки на вебсайті в США.

«З міркувань дотримання законодавства продукти Kaspersky не можна придбати у вашій країні», — йдеться на вебсайті.

Нагадаємо, ще однією з найгучніших законодавчих заборон США останнього часу була заборона TikTok, якщо його китайська материнська компанія ByteDance не продасть його протягом року.

Читайте також на ProIT: Європейський Союз звинувачує Meta у порушенні антимонопольних правил ЄС щодо підписки з рекламою.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.