Компанія Ілона Маска Neuralink продемонструвала можливості своїх мозкових імплантів. У прямій трансляції у соцмережі X її перший пацієнт з імплантованим чипом грав у онлайн-шахи силою думки. Він перебував у спеціальному кріслі та не міг рухати руками й ногами.
29-річний Ноланд Арбо, паралізований нижче плечей після нещасного випадку на дайвінгу 8 років тому, керував курсором на своєму ноутбуці. Він зміг грати в шахи та вимикати музику.
— Neuralink (@neuralink) March 20, 2024
Пацієнт розповів, що операція з імплантації Neuralink, яка потребує видалення частини черепа для введення електродів у мозкову тканину, була дуже простою.
За його словами, його виписали з лікарні вже наступного дня. Після деякого тренування та налаштування обладнання він навчився керувати за допомогою думки курсором на екрані ноутбука.
Перший пацієнт із мозковим імплантом Neuralink зізнався, що не все йде ідеально і в нього все ж виникли деякі проблеми, але він переконаний, що розробка перебуває лише на початку шляху, і вона вже сильно змінила його життя.
Наразі невідомо, скільки усього пацієнтів беруть участь у дослідженнях Neuralink.
Neuralink пропонує інтерфейс мозок-комп’ютер (Brain-computer interface) – це система, яка розшифровує сигнали мозку та перетворює їх на команди для керування зовнішніми технологіями. Якщо система працюватиме належним чином, пацієнти із серйозними дегенеративними захворюваннями, наприклад, бічним аміотрофічним склерозом, зможуть писати тексти або гортати соціальні мережі силою думки.
Кілька компаній, такі як Paradromics, Synchron, Blackrock Neurotech і Precision Neuroscience, розробили системи з такими ж можливостями, багато з них також імплантували власні пристрої пацієнтам.
У січні 2024 року Neuralink вперше успішно імплантувала чип у мозок людини. Засновник компанії Ілон Маск тоді заявив, що перший пацієнт, якому вживили мозковий чип, повністю одужав і може керувати комп’ютерною мишею силою думки.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!