За 3 роки у Дубаї планують створити мережу таксі, що літають. Мережа, побудована компанією Skyports, доставлятиме пасажирів до головних місць міста за допомогою компактних електричних літальних апаратів, повідомляє BusinessInsider.
Інші служби такого таксі також планують запустити у великих містах світу. А Дубай сподівається стати містом-лідером майбутнього таксі, що літатимуть.
Генеральний директор компанії Skyports, яка будує посадкову інфраструктуру для цих повітряних таксі, заявив, що, на його думку, місто стане першим у світі, яке інтегрує «повністю розвинену мережу» таких таксі у свою мережу громадського транспорту, повідомляє Khaleej Times, англомовна газета в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Компанія Skyports вперше оголосила про плани побудувати вертіпорти – стартові майданчики для повітряних таксі – у лютому, згідно з пресрелізом на їхньому сайті. Чотири посадкові майданчики планується побудувати поблизу міжнародного аеропорту Дубая, острова Пальма Джумейра, центру Дубая та Дубай-Марини.
«Ці початкові місця з’єднають чотири найпопулярніші та густонаселені райони Дубая, забезпечуючи високошвидкісне з’єднання без викидів», – йдеться у пресрелізі компанії.
Згідно з оприлюдненими даними, американський стартап Joby Aviation, який виробляє так звані електричні апарати зльоту та посадки, або eVTOL, приєднався до Skyports у просуванні цієї ініціативи.
За прогнозами, до 2035 року вартість індустрії автомобілів, що здатні літати, становитиме $150 мільярдів. Стартапи намагаються переконати компанії й уряди в тому, що ця технологія зменшить трафік і забруднення у великих містах. Компактні літальні апарати використовують електричну енергію, а їхні гвинти побудовані так, що вони тихіші, ніж звичайні гвинтокрили.
Між компаніями тривають так звані перегони за створення власних мереж короткострокових особистих польотів на гелікоптері в таких містах, як Нью-Йорк, Лос-Анджелес і Париж.
Авіакомпанії, включно з Delta, American та United, також інвестують у футуристичний транспорт, щоб доставити пасажирів до аеропорту й назад.
Раніше ProIT повідомляв, що у США збільшується кількість проблем із роботаксі.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!