Центри обробки даних, які живлять ШІ, зіткнуться із серйозними енергетичними обмеженнями, оскільки попит на електроенергію зросте на 160 %, що загрожує зростанню галузі.
За даними Gartner, швидке розширення робочих навантажень ШІ та генеративного штучного інтелекту (GenAI) може призвести до того, що до 2027 року 40 % центрів обробки даних будуть обмежені через брак електроенергії.
Через потребу у величезній обчислювальній потужності центри обробки даних зі штучним інтелектом, ймовірно, потребуватимуть на 160 % більше електроенергії протягом наступних 3 років. Це перевершить можливості постачальників комунальних послуг, щоб вчасно задовольнити попит.
За даними компанії, до 2027 року центри обробки даних, орієнтовані на штучний інтелект, споживатимуть приблизно 500 ТВт-год на рік, майже вдвічі перевищивши поточне споживання електроенергії із 260 ТВт-год у 2024 році. Цей сплеск пояснюється збільшенням розгортання LLM і складних алгоритмів, які вимагають великих можливостей обробки даних.
«Вибухове зростання гіпермасштабованих центрів обробки даних для застосунків з GenAI створює безпрецедентний попит на електроенергію. Цей попит випереджає здатність комунальних підприємств розширювати свої потужності, що призводить до потенційного дефіциту, який може обмежити розвиток ШІ та інших енергоємних програм із 2026 року», — сказав Боб Джонсон, віцепрезидент-аналітик Gartner, в останньому звіті дослідницької фірми.
Гіпермасштабований центр обробки даних ШI може споживати до 100 МВт електроенергії.
Підвищений попит створює проблеми для технологічних гігантів і хмарних провайдерів, які покладаються на постійну енергію для підтримки операцій. Експерти прогнозують, що ці обмеження можуть вплинути на інновації та розгортання майбутніх застосунків ШІ, додається у звіті.
Читайте також на ProIT, чи замінять ШІ-сервіси традиційні пошукові платформи.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!