Компанія Apple відкриває веброзповсюдження програм для iOS, орієнтованих на користувачів у Європейському Союзі. Розробники, які погодяться і які відповідають критеріям Apple, включно з вимогами до нотаріального засвідчення застосунків, зможуть пропонувати програми для iPhone для прямого завантаження користувачам із ЄС зі своїх вебсайтів. Про це повідомляє TechCrunch.
Це величезна зміна для мобільної екосистеми, яка забороняє так зване бокове завантаження. Позиція Apple у минулому дозволила їй спрямовувати майже всі доходи розробників iOS через власний App Store. Але в ЄС вступили в силу нові правила, яких виробник iPhone повинен дотримуватися з початку минулого місяця.
У березні Apple оголосила, що незабаром на її мобільній платформі з’явиться право на веброзповсюдження в межах змін, спрямованих на дотримання Закону про цифрові ринки (DMA).
Загальноєвропейський регламент накладає низку зобов’язань на технологічних гігантів, які входять до сфери дії. Законодавці сподіваються, що це вирівняє умови конкуренції для бізнес-користувачів платформ, а також захистить споживачів від впливу великих технологій.
У вівторок, перед офіційним оголошенням, інформуючи журналістів про останні розробки в екосистемі застосунків для ЄС, представник Apple сказав, що розробники, які хочуть розповсюджувати програми для iOS напряму, зможуть скористатися цим правом через бета-версію 2 iOS 17.5.
Для цього розробникам доведеться прийняти нові умови ведення бізнесу Apple у ЄС, які включають нову «комісію за основну технологію», що стягується в розмірі €0,50 за кожне перше щорічне встановлення понад 1 мільйона протягом останніх 12 місяців, незалежно від місця розповсюдження застосунків. Розробники, які бажають уникнути комісії, наразі не мають іншого вибору, окрім як залишатися на старих бізнес-умовах Apple, тобто вони не можуть отримати доступ до будь-яких прав DMA.
У попередніх змінах DMA програма була відкрита, щоб дозволити ринок застосунків у ЄС, де розробники можуть запускати власні магазини застосунків на iOS, включаючи ринки, що складаються лише з їхніх власних програм.
Додаткові реформи, керовані DMA, включають більшу гнучкість від Apple щодо платежів у програмі. Також розробники iOS, які погоджуються на нові умови, можуть інформувати своїх користувачів про дешевші пропозиції, доступні за межами App Store Apple.
Розробники, які бажають розповсюджувати своє програмне забезпечення напряму, мають взяти на себе зобов’язання надавати користувачам iOS послуги з обслуговування клієнтів, оскільки Apple не пропонуватиме таку підтримку для програм iOS, завантажених не в App Store.
Він також наголошує, що всі застосунки, які розповсюджуються з Інтернету, повинні відповідати вимогам до нотаріального завірення, яке, за його словами, призначене для захисту цілісності платформи.
Представник Apple описав це як базовий стандарт безпеки.
Компанія продовжує стверджувати, що стороннє завантаження застосунків створює невід’ємні ризики безпеці для мобільних користувачів. Можна припустити, що Apple намагається знайти спосіб відповідати вимогам DMA, одночасно вживаючи заходів для обмеження ризиків.
Коли користувач iOS вперше намагається завантажити програму з вебсайту розробника, він повинен авторизувати розробника для встановлення програм безпосередньо на своєму пристрої. Поточний дизайн процесу авторизації Apple передбачає кілька етапів і вимагає від користувачів перевірити, чи вони бажають надати дозвіл розробнику через меню налаштувань iOS.
Після того, як вони пройшли цей багатоетапний процес і схвалили розробника, будь-які майбутні прямі завантаження складатимуться з меншої кількості кроків.
Дизайн подальшого потоку, який Apple показала під час брифінгу, включає екран із сповіщеннями користувачів про те, що «оновленнями та покупками в цьому застосунку керуватиме розробник», у поєднанні з пропозицією «перевірити інформацію, наведену нижче, перед встановленням».
Apple стверджує, що ці кроки та інформація, яку iOS надсилає користувачам під час процесу авторизації для прямих веб-завантажень, є розумними заходами безпеки, які DMA дозволяє гейткіперам застосовувати для захисту цілісності платформи.
Проте критики підходу Apple до DMA засуджували такі спливаючі вікна як «екран страху», стверджуючи, що розроблений потік має на меті переконати користувачів iOS виходити за межі Apple — натякаючи, що пряме завантаження ризикованіше, ніж завантаження через власний магазин програм Apple.
Європейська комісія наразі розслідує підхід Apple до ряду інших елементів відповідності DMA. Минулого місяця Комісія оголосила, що вивчає правила Apple щодо управління в App Store і дизайну екранів вибору для альтернатив веббраузеру Safari, який є ще однією регульованою основною платформною послугою, згідно з DMA. ЄС також оголосив про деякі «кроки розслідування» щодо нової структури комісії Apple за iOS, але наразі нова плата за основні технології залишається в силі.
З огляду на те, що Apple тільки почала впроваджувати веб-розповсюдження програм для iOS, ще невідомо, чи втрутиться ЄС, щоб уважніше розглянути цей аспект відповідності DMA.
Також незрозуміло, який попит буде серед розробників iOS на пряме розповсюдження в Інтернеті. Відповідаючи на запитання про це, Apple відповіла, що деякі виробники застосунків чули, що вони хочуть мати цю опцію. Але у компанії також зазначили, що це нова можливість, яка тільки починає бути доступною, і невідомо, скільки розробників насправді захочуть скористатися цією опцією.
У ЄС розробники також тепер мають третій шлях для охоплення користувачів: вони можуть надіслати Apple програму для ринку з проханням розповсюджувати своє програмне забезпечення через власний альтернативний магазин, розміщений на її платформі.
Раніше ProIT повідомляв про iOS 18: свіжі плани Apple щодо ШІ, вбудованого у пристрій.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!