Компанія маркетингових досліджень Kantar у квітні та жовтні 2023 року провела тематичні опитування українців щодо ставлення до штучного інтелекту.
Згідно зі звітом, 76% українців розуміють переваги ШІ. Також 73% респондентів погодилися, що ця технологія здатна полегшити життя людства.
Водночас 57% опитаних остерігаються розвитку штучного інтелекту. Серед головних побоювань переважають страх втрати робочих місць і знецінення фаху (22%), а також загроза неконтрольованої діяльності, повстання машин і можлива агресія до людини (22%).
Станом на жовтень найбільший потенціал застосування ШІ українці вбачали для оптимізації виробничих процесів (54%) та боротьби з корупцією (51%).
Найчастіше респонденти помічали застосування ШІ в охоронних системах (42%), креативній індустрії (41%), банківських послугах (40%) та обслуговуванні клієнтів (40%).
Чоловіки в цілому є прихильниками ідеї застосування штучного інтелекту для контрпропаганди (31%) й ухвалення рішень у сфері управління державою (24%).
Використання ШІ для розв’язання екологічних проблем частіше вважають потрібним опитані з рівнем доходу на особу у розмірі 10 тисяч гривень і більше (44%).
Чи потрібне законодавче врегулювання в галузі ШІ?
45% респондентів вважають, що потрібне (серед опитаних із матеріальним становищем вище середнього (53%) та вищою освітою (51%) таких значно більше). 38% важко визначитися з відповіддю, а 17% не вважають за потрібне вводити закон про ШІ.
Вибірка онлайн-опитування становить 1 тисячу респондентів, квотна за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном.
Цільова група: чоловіки та жінки у віці 18-55 років. Географія: населені пункти 50К-, за винятком тимчасово окупованих територій та зони активних бойових дій.
Вперше опитування було проведене у квітні, повторно – у жовтні.
Нагадаємо, згідно з опитуванням Upgraded Points люди насправді продуктивно працюють дистанційно лише 3-4 години на день.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!