У компанії Octava Defence створили уніфіковану платформу для захисту об’єктів критичної інфраструктури СФЕРА. Вона була презентована вчора на iForum у Києві.
СФЕРА – єдина комплексна система, яка поєднує у собі РЛС (радіолокаційну систему), акустичні датчики, оптичні й тепловізійні системи, софт із видачею інформації на вогневу активну протидію. Це дає змогу швидко визначати ворожу ціль та оперативно її знешкоджувати.
В ексклюзивному інтерв’ю ProIT засновник Octava Defence Олександр Кардаков розповів про технічні подробиці цього рішення.
«Це рішення, яке об’єднує у єдину комплексну систему РЛС, акустичні датчики, оптичні й тепловізійні системи. Це комплексна система, призначена для захисту об’єктів критичної інфраструктури від БПЛА й інших повітряних загроз, що пролітають на низьких висотах. Фактично це – захист від дронів-коригувальників і камікадзе, зроблений за новими концепціями. ППО малої дальності, зона дії якої – 15-20 км», – повідомив Олександр Кардаков.
За його словами, система складається з трьох компонентів: підсистеми акустичних датчиків, станцій радіолокаційного й оптичного контролю; програмного забезпечення, яке оцінює всі отримані дані та виявляє фактичні загрози й реальні цілі; на третьому етапі інформація передається підрозділам ППО й іншим, оснащеним зенітною і стрілецькою зброєю.
«Найголовнішим є те, що ця система працює повністю автоматично. Людина лише підтверджує ціль. Дуже цікава саме акустична система. Вона є інтелектуальною, використовує акустичну мікрофонну решітку, що дає змогу ігнорувати усі зайві звуки нижче горизонту. Тобто вберігає від хибного спрацювання. Наприклад, на проїзд мопеда чи мукання корів. Усі ці дані «стікаються» у єдину точку, і софт видає інформацію на вогневу активну протидію», – зазначив Олександр Кардаков.
Сьогодні, за даними військових, 10-15% цілей пропускаються, каже він.
«Наше рішення дає змогу підвищити ймовірність визначення ворожої цілі та знешкодити її. Застосування автоматизованої системи керування дає змогу за кілька хвилин ухвалити правильне рішення, надати всю необхідну інформацію про ворожу ціль, її координати й траєкторію польоту. Крім того, виключається людський фактор. Бо людина втомлюється, а техніка – ні», – наголосив Олександр Кардаков.
Ще однією із переваг СФЕРИ є повна автоматизація процесу виявлення і знешкодження дронів-камікадзе типу Shahed, дронів-коригувальників та інших БПЛА.
Ймовірність правильного визначення повітряної цілі становить від 0,9 до 1, похибка правильного визначення повітряної цілі наближається до 0. Радіолокаційна станція, яка розміщена за межами інфраструктурного об’єкта, виявляє цілі на відстані до 30 км.
Ешелонована система акустичних датчиків «ФЕНЕК» визначає азимут, кут місця й за рахунок математичної обробки ідентифікує ціль.
Підсистема відеоспостереження «ЗІР» забезпечує візуальне й теплове цілодобове спостереження. «ЗІР» коригує напрямок на ціль, азимут і кут місця цілі, тип цілі та її траєкторію, її швидкість, а також фіксує факт знищення цілі.
Вся інформація обробляється автоматично. Команда надходить на підсистему знищення БПЛА та передається підрозділам ППО й іншим, оснащеним зенітною і стрілецькою зброєю.
Тому СФЕРА стане сучасним технологічним рішенням, здатним захистити інфраструктуру країни.
Octava Defence спеціалізується на захисті інформаційних активів. Компанія надає рішення щодо кібербезпеки у форматі керованих послуг на базі власного Security Operational Center.