На Voyager 2 встановлюється оновлення програмного забезпечення, щоб космічний корабель працював якомога довше. Як повідомляє PCMag, щоб передати патч програмного забезпечення на космічний корабель, знадобилося понад 18 годин: оновлення ПЗ мало подолати до Voyager 2 більш ніж 12 мільярдів миль.
Минулого року система артикуляції та контролю положення Voyager 1 (AACS) почала надсилати випадкові дані на Землю. Інженерам NASA знадобилися місяці, щоб з’ясувати причину.
Виявляється, AACS увійшов у неправильний режим, але незрозуміло, чому взагалі відбулося перемикання режимів. Цей програмний патч призначений для того, щоб зупинити те саме, що відбувається з Voyager 2 (і знову з Voyager 1).
Сюзанна Додд, керівниця проєкту Voyager, пояснює:
«Цей патч схожий на страховий поліс, який захистить нас у майбутньому та допоможе зберегти ці зонди якомога довше... Це єдині космічні кораблі, які коли-небудь працювали в міжзоряному просторі, тому дані, які вони надсилають, надзвичайно цінні для розуміння нашого локального всесвіту».
Оскільки Voyager 2 знаходиться на відстані понад 12 мільярдів миль, у п’ятницю для відправки програмного виправлення на зонд знадобилося більш ніж 18 годин.
Існує ризик, що патч може перезаписати основний код або мати небажані наслідки, тому виконується зчитування пам’яті AACS, щоб переконатися, що вона знаходиться в потрібному місці. Якщо аномалій не буде виявлено, оновлення буде запущено 28 жовтня.
На Voyager 1 також потрібно встановити патч, але оскільки він знаходиться далі від Землі (понад 15 мільярдів миль), дані, які він надсилає, є більш цінними. З огляду на це в NASA вирішили використовувати Voyager 2 як «випробувальний стенд для свого двійника».
Voyager 2 зіткнувся з власною проблемою на початку цього року, коли NASA було втрачено зв’язок із зондом через серію запланованих команд, які «ненавмисно спрямували антену на 2 градуси від Землі». Зв’язок було відновлено за допомогою «міжзоряного крику», що дало змогу місії продовжуватися щонайменше до 2026 року.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодну публікацію!