ProIT: медіа для профі в IT
3 хв

Представники IT-команди NIX на Ukraine Tech Conference розповіли про важливість інвестицій у MilTech

author avatar ProIT NEWS

На думку Віктора Шальнєва, CEO NIX, інвестування у розробку сучасних військових технологій розв’язує комплексне завдання. Такий крок є і патріотичним для українських компаній, і перспективним з огляду на можливості для подальшого розвитку бізнесу.

European Business Association (ЕВА) разом із Diia.City.Union провели у Києві Ukraine Tech Conference. Конференція була присвячена сучасному стану української IT-галузі. NIX, одна з найбільших IT-команд України, є активним учасником EBA і Diia.City.Union, тому виступила старшим партнером івенту.

На заході зібралися топові IT-менеджери й представники влади: Кабміну, міністерств економіки, цифрової трансформації, освіти та науки, оборони. На UTC було проведено кілька панельних дискусій про виклики індустрії.

На одній із них під час обговорення перспектив наступного покоління в IT учасники дійшли висновку: потрібно освоювати нові напрями розробки — у MilTech. Хоча можна надалі розвивати аутсорс із замовниками зі США, але можливості на нових ринках обмежені, а оборонний сектор є дуже цікавим варіантом для майбутнього IT в Україні.

Віктор Шальнєв зазначив:

«Інвесторам треба вкладатися у MilTech. В ідеалі — у поєднанні зі штучним інтелектом і в перспективі з квантовими обчисленнями та нейротехнологіями. Вже зараз це можуть бути «розумні» безпілотники, РЕР/РЕБ, системи автоматичного виявлення цілей, наведення на них і супроводження до влучання, системи інтелектуального керування боєм. У віддаленому майбутньому до них додадуться системи штучного покращення здібностей та інтелектуальні системи кіберзахисту й кібератак. Такі розробки підвищують обороноздатність країни, але інвестиції виправдані й з іншої причини. В Україні є унікальна можливість одразу перевіряти нові військові технології у бойових умовах. Це пришвидшує розробку та надає нам суттєву перевагу на світовому ринку».

Були й інші важливі теми. Наприклад, Леонід Полупан, генеральний директор Microsoft Україна, розповів про нові стратегії зловмисників по зламу корпоративної та державної цифрової інфраструктури. Зараз хакери атакують мережі через особисті смартфони й ноутбуки користувачів, бо вони менш захищені. До того ж для цього все частіше використовують ШІ.

Також чимало говорили про освіту. Зокрема, спікери погодилися: потрібно ще більше адаптувати університетські програми до світових IT-трендів.

Як наголосив заступник Міністра освіти та науки Денис Курбатов, наука має бути дійсно прикладною. Це дасть змогу бізнесу отримувати спеціалістів, які розуміють актуальні IT-рішення. Тому слід розвивати співпрацю вишів із бізнесом. Саме це впроваджує NIX.

Команда багато років підтримує університети Харкова та Полтави й допомагає із відновленням під час повномасштабної війни з росією. Як приклад: в NIX придбали системи роутерів для швидкісного інтернету в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна та донатили на відновлення пошкоджених після бомбардувань будівель кількох ЗВО.

Віктор Шальнєв зауважив:

«Усі обговорення — дійсно жваві та професійні. Було багато корисних інсайтів: і про безпеку в IT, і про використання інтелектуальних асистентів, копайлотів. Наприклад, ці помічники при систематичному і правильному використанні можуть заощаджувати вже до 1 робочого дня на тиждень. На це варто звернути увагу, тож було дійсно цікаво послухати такі виступи. Мабуть, це була одна з найкращих конференцій у такому форматі, в якій я брав участь за останній час».

Окрема тема на UTC — взаємодія держави й бізнесу. Як підкреслила Наталія Денікєєва, директорка Директорату розвитку IT-індустрії Мінцифри, розвиток сучасних технологій є нагальним питанням стійкості й обороноздатності України. Тому одним із завдань влади є залучення інвестицій в IT-галузь і розширення важливих для країни напрямів. Серед них — стратегія інтеграції штучного інтелекту у роботу міністерств, про що зробив анонс заступник Міністра з цифрової трансформації у Міністерстві економіки Олександр Циборт.

Підсумком обговорення став виступ Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександра Яреми. Він звернув увагу на IT-індустрію як на цінний капітал для держави й закликав розвивати співпрацю з бізнесом у сфері технологій. Адже це допомагало, допомагає та допомагатиме Україні вистояти у війні.

Читайте також на нашому сайті, що в Україні запрацював MilTech проєкт Укроборонпрому і Rheinmetall.

Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!

Приєднатися до company logo
Продовжуючи, ти погоджуєшся з умовами Публічної оферти та Політикою конфіденційності.