Вам не потрібен ігровий ноутбук, щоб грати в ігри. Якщо ви досить рішучі, то можете перетворити навіть найнудніший робочий ноутбук на ігрову машину. Як? Про це розповідає HowToGeek.
Ігри, у які ви граєте, визначатимуть ваш ігровий досвід
Перш ніж ми почнемо шукати проблеми, які потрібно вирішити в самому ноутбуці, давайте ознайомимося із базовими вимогами до вашого апаратного забезпечення та подивимося, як працює ваш поточний або майбутній ноутбук.
Щоб почати, перегляньте рекомендовані специфікації для ігор, у які ви зараз граєте або хочете грати.
Насичені графікою ігри класу AAA, як-от EA SPORTS FC 24, потребуватимуть від вашої системи набагато більше, ніж Ori and the Blind Forest, яка добре працює навіть на комп’ютері. А такі ігри, як Baldur's Gate 3, дуже навантажують ваш ЦП, особливо третя дія гри.
Подібним чином повільніші стратегії та містобудівники, такі як Cities: Skylines II, можуть легко перетворитися на тортурні випробування для вашого обладнання. Але завдяки прогресу в технологіях старі ігри стало легше запускати на вашому ноутбуці.
Перевірте характеристики свого ПК
Припустимо, ви любите ігри з високою графікою (AAA), але у вас є лише стандартний ноутбук, який не відповідає вимогам технічних характеристик. Одним із очевидних рішень є відповідне налаштування параметрів.
Ви захочете зосередитися на зменшенні роздільної здатності візуалізації, зниженні параметрів якості до низького або середнього, відключенні таких функцій, як трасування променів, і використанні будь-яких технологій масштабування, таких як DLSS NVIDIA або FSR AMD.
Кращим рішенням може бути придбання зовнішнього графічного процесора, який зазвичай називають eGPU.
Якщо ви вирішите піти цим шляхом, то будьте обережні, щоб не створити вузьке місце у вашому ЦП, яке зрештою призведе до серйозних проблем із затримкою. Отримання неправильного eGPU може бути у прямому сенсі дорогою помилкою через вартість цього обладнання.
Ще один аспект, на який варто звернути увагу геймерам, — це оперативна пам’ять. Вона діє як короткочасна пам’ять вашого ПК, викликаючи інформацію, щойно вона потрібна. Більшість стандартних ноутбуків оснащено лише 8 ГБ оперативної пам’яті, що вважається мінімумом для ігор.
Для більш комфортного використання геймерам рекомендується мати принаймні 16 або 32 ГБ оперативної пам’яті. Якщо ви ще не в цьому діапазоні, то перевірте, чи підтримує ваш ноутбук розширення оперативної пам’яті.
Однак характеристики оперативної пам’яті не закінчуються доступною ємністю. Також варто перевірити швидкість і тип оперативної пам’яті.
Хоча швидкість оперативної пам’яті не дасть пересічному геймеру помітного приросту продуктивності, як заведено вважати, перевірка швидкості й типу допоможе переконатися, що ваша нова оперативна пам’ять сумісна із поточним ноутбуком.
Подбавши про графічний процесор та оперативну пам’ять, наступне, на що варто звернути увагу, — це пам’ять. Як і з багатьма факторами, необхідний обсяг пам’яті залежить від ваших конкретних потреб.
Залежно від того, у скільки ігор ви хочете грати та скільки місця вони вимагають, можливо, ви зможете обійтися 512 ГБ пам’яті SSD, що поступово стає мінімальним для ноутбука. Однак геймерам зазвичай рекомендується мати 1–2 ТБ пам’яті. Особливо якщо вони цінують можливість грати в різні ігри одночасно.
Більшість ігрових ноутбуків пропонують рекомендований обсяг пам’яті та оновлюються майже так само легко, як і настільні ПК. Однак, як ми бачили з оперативною пам’яттю, стандартні ноутбуки також пропонують більше варіантів оновлення.
Якщо ваш ноутбук не підтримує розширення пам’яті, то завжди можна скористатися хмарними ігровими платформами, такими як Amazon Luna та NVIDIA GeForce Now.
Якщо хмарні ігри вам не до вподоби або вони недоступні у вашому регіоні, то можна придбати зовнішній твердотільний накопичувач, щоб звільнити місце. Однак варто зазначити, що ви, ймовірно, отримаєте кращий досвід, створивши його самостійно.
Покращуйте налаштування за допомогою периферійних пристроїв та аксесуарів
Основною частиною будь-якого ігрового ноутбука має бути док-станція USB-C, яка пропонує більше можливостей підключення. Деякі док-станції також дають змогу здійснювати наскрізне заряджання.
Якщо обрана вами док-станція не забезпечує цього, то портативна акумуляторна батарея може стати чудовою альтернативою для боротьби з низькою ємністю акумулятора.
Багато виробників стандартних ноутбуків стверджують, що їхні батареї можуть працювати половину дня або довше на одній зарядці. Однак це стосується лише користувачів, які виконують дуже прості щоденні програми.
Налаштувавши док-станцію, ви можете почати підключати всі необхідні речі. Найкращим аксесуаром для ігор на ноутбуці є контролер, але ті, хто віддає перевагу клавіатурі та миші, ймовірно, захочуть отримати бездротову клавіатуру та ігрову мишу.
Для звичайного геймера обмежена клавіатура і спрощений трекпад просто не задовольнять його ігрових потреб. Ці компоненти, як правило, мають низьку якість і їм бракує маневреності, точності чи зворотного зв’язку, які надають настільні клавіатури та ігрові миші.
Ще одним чудовим аксесуаром для ігор на ноутбуці є ігрова гарнітура.
Як і багато інших периферійних пристроїв, ігрові гарнітури бувають дротовими та бездротовими. Більшість гравців вважають, що дротові гарнітури забезпечують кращу якість звуку, але багато хто надає перевагу зручності саме бездротових гарнітур.
З усіма цими оновленнями ваш ноутбук напевно оцінить хорошу охолоджуючу панель.
Завдяки своїй компактній формі більшість стандартних ноутбуків можуть покладатися на повітряний потік, який забезпечує їхня конструкція корпусу. Із цієї причини більшість виробників зосереджуються на загальному дизайні, а не на компонентах охолодження. Однак звичайний користувач ноутбука не вимагає від свого пристрою стільки ж, скільки геймери, тому краще простягнути своїй системі руку допомоги.
Вам не потрібно купувати кожен аксесуар або оновлювати все обладнання. Найкраще, що ви можете зробити, — це почати грати в ігри та вирішувати будь-які проблеми, які виникають на цьому шляху.
Найголовніше, не забувайте насолоджуватися подорожжю, перетворюючи звичайне обладнання на свій персоналізований ігровий рай.
Читайте також на нашому сайті про найкращі безкоштовні програми для моніторингу продуктивності ігрових (і не тільки) ПК.
Підписуйтеся на ProIT у Telegram, щоб не пропустити жодної публікації!